2024 - MINI John Cooper Works - spy foto

Nové MINI John Cooper Works se ještě před svojí premiérou ukáže během závodu 24 hodin na Nürburgringu

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: MINI - 21. 5. 2024


Nová generace MINI John Cooper Works se poprvé objeví na letošním ročníku závodu 24 hodin Nürburgringu, který je jedním z nejtěžších vytrvalostních závodů na světě. Jezdci a týmy během tohoto celodenního klání na Nordschleife okruhu Nürburgring budou muset ukázat svoji rychlost, zručnost, ale i spolehlivost.

Nové MINI John Cooper Works se zážehovým motorem, zahalené do kamufláže navržené designérským týmem MINI, vzdává svým ikonickým červeno-bílým barevným schématem hold závodním klasickým Mini z 60. let minulého století.

Nové MINI John Cooper Works, které oslaví světovou premiéru na podzim 2024, bude významným milníkem v závazku MINI k inovacím a svému sportovnímu odkazu. Odvážným krokem je, že nová řada modelů MINI John Cooper Works, vyvinutá s cílem posouvat hranice rychlosti a agility, bude k dispozici jak se zážehovým motorem, tak v čistě elektrickém provedení.

Jako připomínka historického vítězství vozu Mini Cooper S na Rallye Monte-Carlo v roce 1964, tedy před 60 lety, je závodní vůz opatřen výrazným logem s číslem „37“, které připomíná tento významný úspěch. Tento emblém slouží jako pocta bohaté tradici motoristického sportu značky MINI.

2024-MINI-John-Cooper-Works-spy-foto-zadek

Nové MINI John Cooper Works #317 bude do závodu přihlášeno soukromým závodním týmem Bulldog Racing z Nürburgu a bude závodit v kategorii SP 3T.

Závodní vůz MINI s motorem Twin-Power Turbo, přezdívaný „MINI John Cooper Works PRO“, představuje dokonalé spojení ikonického designu a spolehlivosti vozů MINI se zkušenostmi týmu Bulldog Racing ověřenými na závodních tratích.

Druhým zástupcem této stáje bude oblíbené černé MINI John Cooper Works #474 s manuální převodovkou, které předvedlo svou zdatnost ziskem pódiového umístění v loňském závodě 24 hodin Nürburgringu. Tím prokázalo ve velmi konkurenční kategorii VT-2 své schopnosti a ve vytrvalostních závodech si upevnilo svůj status silného soupeře.

Nové MINI John Cooper Works na letošním ročníku závodu 24 hodin Nürburgringu, který se pojede od 1. do 2. června 2024, všem fanouškům MINI i ostatním automobilovým nadšencům ukáže své schopnosti.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru