2024 MINI Countryman S ALL4

Nové MINI Countryman S ALL4 se představuje s 218koňovým benzinovým motorem

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: MINI - 22. 11. 2023


MINI Countryman je největší a nejpraktičtější z celé modelové řady MINI. Tento všestranný vůz je agilní pro město, kultivovaný na okresních silnicích a skvěle se hodí i na výlety mimo zpevněné cesty. Integrovaný 48V mild hybridní systém zvyšuje hospodárnost 218koňového dvoulitrového zážehového čtyřválce.

Nadšení pro typickou zábavu z jízdy s MINI nemá hranic. Všestranné, výkonné a prostorné MINI Countryman S ALL4 je zárukou typického potěšení z jízdy na jakémkoli povrchu. Nový a největší model MINI kombinuje flexibilní schopnosti crossoveru s inteligentním pohonem všech kol. Nové MINI Countryman nabízí výrazně více vnitřního prostoru. Díky opěradlům zadních sedadel, která jsou rozdělena v poměru 40:20:40, nabízí zavazadlový prostor značné možnosti variability. Jeho objem činí 450 až 1450 litrů a po sklopení zadních opěradel v něm lze snadno přepravovat i objemnější předměty.

Inovativní asistenční systémy, včetně částečně automatizovaného řízení úrovně 2, a rozsáhlá nabídka digitálních funkcí pomáhají řidičům a cestujícím novými způsoby. 48V mild hybridní systém zvyšuje účinnost 2litrového zážehového čtyřválce Twin Power. Díky sníženému součiniteli odporu vzduchu 0,26, což je nový rekord v daném segmentu, se u nového MINI Countryman S ALL4 podařilo výrazně zmenšit také spotřebu paliva.

„Díky výkonnému čtyřválcovému zážehovému motoru a sportovnímu designu stanovuje nové MINI Countryman S ALL4 ve svém segmentu zcela nová měřítka,“ říká Stefanie Wurst, šéfka značky MINI.

Ještě více svobody díky inteligentnímu pohonu všech kol

Systém pohonu všech kol ALL4 výrazně zlepšuje trakci, bezpečnost, jízdní stabilitu a agilitu. Díky rychlému a přesnému elektronicky řízenému rozdělování točivého momentu je hnací síla za všech jízdních podmínek a na každém povrchu distribuována mezi přední a zadní kola podle potřeby.

Mírně zvětšený rozchod kol a zvětšený rozvor jsou základem pro vynikající jízdní vlastnosti a vyšší úroveň komfortu. Pro ještě větší potěšení z jízdy na jakémkoli povrchu jsou pro MINI Countryman k dispozici nové kombinace kol a pneumatik.

Přesné řízení a kombinace přední nápravy se vzpěrami McPherson a příčnými spodními rameny a víceprvkové zadní nápravy zaručují nezaměnitelný a typický MINI pocit z jízdy jako v motokáře. Aby bylo možné jezdit po městě a zároveň se vydat na výlety do přírody, lze tuhost podvozku nastavit neutrálně a komfortně, nebo naopak mimořádně sportovně. Na přání je k dispozici o 15 mm snížený adaptivní podvozek s tlumiči měnícími svoji účinnost podle frekvence kmitání kol.

MINI Countryman S ALL4 s kultivovaným dvoulitrovým zážehovým přeplňovaným čtyřválcem disponuje výkonem 160 kW/218 koní a točivým momentem 360 Nm. 48V mild hybridní soustava pomáhá spalovacímu motoru v nízkých otáčkách a dočasně zvyšuje jeho výkon o 14 kW.

Novinkou MINI je možnost poloautomatické jízdy na víceproudých komunikacích. Ta umožňuje řidiči na rychlostních komunikacích v rychlostech do 60 km/h a za předpokladu, že i nadále pozorně sleduje okolní provoz a je připraven kdykoli zasáhnout, sundat ruce z volantu. Při změně jízdního pruhu asistenční systém pomáhá tím, že rozpozná mezery v provozu, které jsou nezbytné k přejezdu. Následně vozidlo zpomalí na optimální rychlost a automaticky zahájí změnu jízdního pruhu.

Více MINI díky redukovanému designovému stylu

MINI Countryman je a vždy byl na první pohled rozpoznatelný jako MINI. Nový design zaujme obzvláště působivým výrazem. Při pohledu zepředu vypadá tento vůz elegantně a vyznačuje se mohutným tvarem kapoty a novou osmiúhelníkovou přední maskou chladiče. MINI LED světlomety podtrhují jedinečnost jeho minimalistického designu prostřednictvím různých světelných režimů. Krátké převisy a směrem dozadu se snižující prosklení jsou pro MINI stejně typické jako dozadu se svažující kontrastní střecha.

2024-MINI-Countryman-S-ALL4-a-BMW-X7
Nové MINI Countryman S ALL4 a BMW X7

Široký a napřímený vzhled nového MINI Countryman podtrhuje jeho atraktivitu a robustní terénní charakter. Svislá zadní světla rámují boční profil vozu a dodávají novému crossoveru MINI mimořádně sportovní vzhled.

Design vozu, redukovaný jen na to nejnutnější, lze doplnit různými způsoby pomocí čtyř výbav exteriéru a interiéru – Essential, Classic, Favoured a John Cooper Works. Například výbava Favoured zdůrazňuje individuální charakter modelu MINI Countryman S ALL4 obzvláště expresivními detaily. V kombinaci s elegantní stříbrnou barvou karoserie Melting Silver a 21palcovými koly z lehké slitiny 950 Rally Spoke (k dispozici jako příslušenství) působí tento dobrodruh robustně a propracovaně. Pro nové MINI Countryman jsou k dispozici kola z lehké slitiny v různých designech a průměrech od 17 do 21 palců.

Průlomové inovativní materiály

V interiéru nového MINI Countryman S ALL4 podtrhují nový designový styl čisté tvary. Palubní deska z dvoubarevné textilie navozuje uvnitř vozu nový a mimořádně útulný pocit. Panoramatická prosklená střecha propouští do interiéru více světla a vysoce kvalitní komfortní sedadla zajišťují bezpečnou a pohodlnou oporu.

Mimořádně kvalitní materiály, inovativní technologie a individuálně nastavitelné osvětlení posádku za jízdy doslova pohltí. Jednou z fascinujících vlastností nového MINI Countryman jsou režimy MINI Experience. Každý z nich má svůj vlastní design a vnitřní osvětlení. Jediným příkazem lze zcela změnit vzhled a atmosféru uvnitř vozu. Jednotlivé režimy zdůrazňují různé aspekty různorodých dobrodružství. Nové zvuky MINI Driving Sounds vytvářejí neopakovatelnou atmosféru, která pomocí speciálně komponovaných zvuků zvláště emotivně doplňuje individuální nastavení jízdy.

Hlavním prvkem interiéru MINI Countryman je kulatý OLED displej s vysokým rozlišením. S průměrem 240 mm a vysoce kvalitním skleněným povrchem stanovuje tento přístrojový panel nové standardy. Pro pohodlné ovládání infotainmentu a asistenčních systémů se tato MINI Interaktivní jednotka přesunula blíže k řidiči a spolujezdci. S novým MINI Operačním systémem 9 lze všechny funkce vozu ovládat intuitivně prostřednictvím dotykových nebo hlasových příkazů.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru