dodge-challenger-srt-hellcat-motor

Nové generace modelů Dodge budou elektrické. Budou vydávat jiné zvuky, ale jejich duch zůstane

Autor: Radim Plachý - Zdroj: auto.cz - Foto: Dodge - 26. 8. 2023


Spalovací motory budou z nabídky automobilek postupně ubývat. A týkat se to bude i původně typických amerických „muscle cars“. Nové generace modelů Dodge už nedostanou osmiválec, ale ani žádný jiný spalovací motor. Budou to elektromobily, prozradil Timothy Kuniskis, šéf značky Dodge.

Modely Dodge Challenger a Charger současné generace končí, současně s tím končí také éra spalovacích osmiválců a šestiválců. Objednávky osmiválců už byly ukončeny v červenci. Nové generace obou modelů už budou jezdit výhradně na elektřinu. Šéf americké značky je ale přesvědčen o tom, že to ovšem neznamená konec „muscle cars“, ale že i nové modely Dodge se budou dál upravovat a bude se s nimi závodit. Navíc jim prý zůstane jejich původní duch. Dodává ale, že chápe, že to může nějakou dobu trvat a že někteří zákazníci na elektromobilitu nepřejdou nikdy.

Americké osmiválec byly typické pro svůj skvělý zvuk, o který samozřejmě s přechodem na elektromobilitu přijdou. Podle Kuniskise bude samozřejmě zvuk úplně jiný, ale dynamika aut bude lepší. Lidé ale spolu prý budou chtít závodit, takže typický americký sport v podobě „drag race“ rozhodně nezmizí.

O tom, jak konkrétně bude elektrická budoucnost značky vypadat a co bude nové generace pohánět, se Kuniskis nezmínil. Na to, až Dodge podrobnosti zveřejní, si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru