Goodyear-Eagle-F1-SuperSport-zeneva-2019

Po prvním ohlášení na konci loňského roku nyní Goodyear představuje svou „vlajkovou loď“ v segmentu velmi vysoce výkonných pneumatik v praxi na veletrhu Geneva International Motor Show 2019. Návštěvníci autosalonu si budou moci na vlastní oči prohlédnout pneumatiky Goodyear Eagle F1 SuperSport, Eagle F1 SuperSport R i Eagle F1 SuperSport RS.

Nové pneumatiky využívají inovativní technologie a směsi, které umožnily podstatné zlepšení brzdné dráhy a rychlosti na okruhu bez jakéhokoli negativního dopadu na méně měřitelné kvality, jako je zpětná vazba v zatáčkách, při brzdění a při nástupu do závěrečné rovinky.

Řada Goodyear SuperSport

Goodyear-Eagle-F1-SuperSportEagle F1 SuperSport vycházejí ze závodních zkušeností značky Goodyear a poskytují díky tomu vynikající úroveň přilnavosti a ovladatelnosti. Pevná žebra běhounu zajišťují citlivé změny směru, zatímco masivní uzavřený vnější dezén ramenní oblasti umožňuje vyšší zátěž v zatáčkách. Mimořádně tuhá bočnice pneumatik dále zlepšuje ovladatelnost vozu bez znatelnějšího omezení pohodlí při jízdě. Ačkoli primárně Goodyear nové pneumatiky vyvíjel pro podmínky suchého povrchu, inovativně pojal i jejich chování za mokra díky kombinaci různých směsí s vnější částí běhounu tvořenou směsí optimalizovanou na provoz na suchém povrchu a třemi bloky ve střední části pneumatiky vyrobenými ze směsi vyladěné na podmínky mokré vozovky. Díky tomu mohou řidiči pořádně dupnout na plyn v zatáčkách na suché vozovce, a přitom mít stále spoleh na výjimečnou brzdnou účinnost pneumatik na mokru.

Goodyear-Eagle-F1-SuperSport-REagle F1 SuperSport R přinášejí ještě větší přilnavost a přesnost řízení na dráze i mimo ni. Ke zvýšení přilnavosti přispěla směs s vysokým koeficientem tření, která poskytuje výjimečný záběr na suchém povrchu. Vynikající stabilitu v zatáčkách zajišťují spojníky ve vnitřních drážkách běhounu, které omezují deformaci bloků běhounu působením extrémních sil v zatáčkách. Přesnost řízení a zpětnou vazbu zlepšuje optimalizace jízdní stopy a následné rovnoměrnější rozložení tlaku v pneumatice.Goodyear-Eagle-F1-SuperSport-RS

Eagle F1 SuperSport RS mají ze všech pneumatik značky Goodyear zatím nejzávodnější charakter, jejich konstrukce je předurčuje pro zdolávání rekordů na závodní dráze, nadále však zůstávají použitelné i pro jízdu po silnici. Vysoce specializovaná sportovní směs jim zajišťuje vrcholnou přilnavost a výkonnost na suchém povrchu.