Nová Mazda2 přichází do Evropy

Autor: Tisková zpráva -   10. 10. 2014


Chytrá, komfortní a sebevědomá: zcela nová Mazda2 s bohatou výbavou a nekonvenčními vlastnostmi míří do Evropy, kde vezme segment B útokem. Nová generace malé Mazdy se evropským novinářům představí na exkluzivní jízdní prezentaci, která se koná 3. listopadu v Mazda Space v Barceloně. Pětidveřový hatchback bude také hlavní hvězdou několika národních autosalonů a dalších akcí konaných v průběhu podzimu a zimy.

Jak naznačil koncept Mazda Hazumi, představený v březnu na autosalonu v Ženevě, zcela nová Mazda2 spojuje úplnou škálu technologií SKYACTIV se strhujícím designem KODO – Duše pohybu. Promyšlená koncepce intuitivního interiéru byla poprvé k vidění v modelu Mazda3. Její součástí jsou mimo jiné Active Driving Display, první head-up displej v této třídě, a ovládací rozhraní speciálně upravené pro interiér malého vozu. Díky systému MZD Connect je nová Mazda2 také jedním z prvních modelů segmentu B, který nabídne posádce bezpečné připojení k internetu – zcela v souladu s požadavky dnešních zákazníků. Interiér je ale i překvapivě prostorný, a to nejen na místě řidiče. Ve druhé řadě nabídne prvotřídní prostor pro kolena.

Na výběr bude ze čtyř motorů včetně novinky SKYACTIV-D 1,5 l. Tento zcela nový nízkokompresní čistý vznětový motor vyvine nejvyšší výkon 77kW/105 koní a točivý moment 220 Nm, přičemž jeho spotřeba paliva činí jen 3,4 l/100 km a emise CO2 89 g/km. Zcela nová Mazda2 se bude také nabízet s benzinovým motorem SKYACTIV-G 1,5 l ve třech různých provedeních, od 55 kW/75 koní do 85 kW/115 koní. Dosahují spotřeby paliva a emisí CO2 v rozmezí 4,5 – 4,9 l/100 km, resp. 105 – 115 g/km. Přenos síly na přední kola zajišťují pěti- a šestistupňové manuální převodovky SKYACTIV-MT, popřípadě šestistupňový automat SKYACTIV-Drive. Ve všech případech se jedná o nově vyvinuté, kompaktní a odlehčené verze oceňovaných převodovek, které se nabízejí v dalších modelech Mazda nové generace.

Zcela nový malý vůz dostane také podvozek SKYACTIV-Chassis a společně s ním obdivované sportovní jízdní vlastnosti větších modelů Mazda. Automobilka pro ně používá označení Jinba Ittai – souhra mezi řidičem a vozem. Výsledkem optimalizace podvozku pro vůz této velikosti jsou pozoruhodně plynulé reakce společně s výrazně zlepšeným jízdním komfortem a sebejistou stabilitou, která je mezi malými vozy neobvyklá.

Přečtěte si také:  Nová generace Škody Kodiaq bude představena už dnes večer. Sledujte on-line přenos

Nová Mazda2 je navíc mimořádně dobře vybavená nejmodernějšími technologiemi. Sada aktivních bezpečnostních systémů i-ACTIVSENSE je špičkou v dané třídě. Obsahuje mimo jiné systém sledování mrtvých úhlů Blind Spot Monitoring (BSM), který Mazda nabízí v Evropě poprvé. BSM sleduje mrtvé úhly za vozem a vedle něj, a to i při couvání.

Navzdory nízké pohotovostní hmotnosti od 970 kg poskytuje nejnovější model značky Mazda také mimořádnou úroveň pasivní ochrany. Za ni vděčí mimo jiné pokročilé architektuře SKYACTIV-Body, kterou tvoří ve srovnání se stávající Mazdou2 výrazně větší podíl lehkých pevnostních a vysokopevnostních ocelí.

Mazda tentokrát volí nekonvenční způsob uvedení nového modelu v Evropě: Místo některého z velkých mezinárodních autosalonů se společnost rozhodla předvést svůj nový malý vůz na několika regionálních akcích. Například ještě před novinářskou prezentací v Mazda Space, středobodu evropských akcí firmy, se nová Mazda2 ukáže na mezinárodním filmovém festivalu v Římě, který se koná od 16. do 25. října v MAXXI muzeu umění 21. století. Objeví se také na třech autosalonech: v Curychu (5.–9. listopadu), Vídni (14.–18. listopadu) a Bruselu (15.–25. ledna). Prodávat se začne na počátku příštího roku.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *