Nová Mazda 3 se včera představila ve světové premiéře

Autor: Pavel Srp - 27. 6. 2013


Mazda včera na několika místech po celém světě představila nový model Mazda3 hatchback. Stovky novinářů, bloggerů a lidí aktivních na sociálních médiích se zúčastnily série akcí, které se odehrávaly souběžně na pěti různých místech včetně tří evropských velkoměst.

Londýn, Istanbul a Petrohrad byly spolu s New Yorkem a Melbourne zvoleny pro svůj nápaditý, stylový a energický charakter – tyto vlastnosti se totiž věrně odrážejí i v novém pětidveřovém hatchbacku Mazdy. Historicky nejprodávanější model značky se stává třetím zástupcem nové generace vozů Mazda, která se vyznačuje designem „KODO – Duše pohybu“ a úplnou paletou nekonvenčních technologií SKYACTIV. Nová Mazda3 se řadí po bok svých oceňovaných příbuzných: kompaktního SUV Mazda CX-5 z roku 2012 a modelu střední třídy Mazda6.

Odlehčené motory, převodovky, karoserie i podvozky SKYACTIV vyvinula Mazda jako technický základ mimořádně úsporných automobilů. Tyto technologie pomohly Mazdě rovněž z obchodního hlediska: inovace SKYACTIV významně přispěly ke zefektivnění výrobních a vývojových procesů.

„Na novém modelu Mazda3 je skvělé úplně všechno, od vzhledu přes jízdní dynamiku a ovladatelnost až po spolehlivost a provozní náklady,“ řekl Jeff Guyton, prezident a generální ředitel Mazda Motor Europe. „Od tohoto modelu očekáváme vynikající prodejní výsledky, ale mám pocit, že dokonce i nás může ještě příjemně překvapit.“

Nová generace kompaktního modelu, který tvoří bezmála třetinu celkového odbytu Mazdy, je pro svého výrobce životně důležitá. Od uvedení první generace v roce 2003 má Mazda3 na kontě více než 130 různých ocenění a nyní chce opět zvednout laťku v segmentu nižší střední třídy. Vedle designu KODO se nový model pyšní rovněž zcela novým interiérem, který by měl nabídnout maximální komfort a vynikající uživatelskou přívětivost. Jako jeden z prvních modelů ve své třídě bude mít nová Mazda3 zabudované připojení k internetu s podporou online služby AhaTM.

Nová Mazda3 je nejnovější model značky vyvinutý v souladu se strategií udržitelného Zoom-Zoom, která velí vyrábět hospodárná a bezpečná, nicméně řidičsky velmi přitažlivá auta. V její výbavě proto nechybí i-stop, nejrychlejší stop-start systém na světě, nebo systém rekuperace brzdné energie i-ELOOP. Přesvědčivou dynamiku zajišťují nové motory a převodovky. Díky dalším inovacím SKYACTIV má nová Mazda3 také odpovídající jízdní vlastnosti a až se začne na podzim prodávat, zařadí se k nejbezpečnějším modelům nižší střední třídy na evropském trhu.

[nggallery id=2299]

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru