Blíží se letošní SEMA Show, na kterou texaský úpravce aut Hennessey oznámil velkou bombu. A jak řekl, tak také udělal. Před pár dny odhalil fantasticky vyladěný Jeep Gladiator, kterému říkají Maximus, a který prostě budete chtít.

Jeho jméno není vybráno jen tak pro nic za nic. Jeep je v tomto podání opravdu „maximální“ v mnoha směrech. Tím nejzajímavějším je přeplňovaný osmiválec o objemu 6,2 litru, který pod kapotou původně nebyl. Je z modelů Hellcat a navíc nezůstal sériový. Pa naladění řidiči nabídne výkon 1014 koní a točivý moment mamutích 1269 Nm! Není se co divit, že ačkoliv jde o pořádný kus auta, zvládne Maximus zrychlit z klidu na 100 km/h za pouhých 3,9 sekundy.

Hennessey ukázal, co bude pohánět jeho chystaný supersport. Je to monstrum

Zrychlení a výkon jsou ale jen jednou částí úpravy. V Hennessey nezapomněli, že Jeep je především terénní auto a rozhodli se jeho off-roadové vlastnosti ještě trošku vylepšit. Maximus tak dostal o 15 mm zvýšený podvozek, tužší nápravy, ochranu podvozku a také nová kola obutá do off-roadových pneumatik BF Goodrich. Za pevnější ale byly vyměněny i nárazníky a na autě přibylo LED osvětlení.

Jenomže cenovka takto upraveného auta není nízká. Úpravce ji obhajuje tím, že Maximus zvládne za jeden den vyrazit i do nejtěžšího terénu na světě a následně zničit soupeře při závodech na sprintu. A má naprostou pravdu. Proto si za takto upravený Jeep řekne 225 000 dolarů, tedy v přepočtu bezmála 5,2 milionu korun.