2019_Jeep_Camp-Gladiator

Jeep prozradil místo konání letošního ročníku akce Camp Jeep 2019, nejvýznamnější události všech majitelů a příznivců vozidel značky Jeep. Setkání proběhne od 12. do 14. července v proslulém italském městečku San Martino di Castrozza (Trento).

Toto úchvatné místo v majestátných Dolomitech nabídne příznivcům značky a členům klubu Jeep Owners Group (JOG) z celé Evropy bohatý akční program. Šestý ročník bude mimo jiné hostit i jednu evropskou premiéru. Fanoušci značky a majitelé vozidel Jeep budou mít možnost seznámit se s novým modelem Jeep Gladiator, bezesporu nejschopnějším středně velkým pick-upem všech dob, který bude vybaven řadou doplňků z dílen značky Mopar.

Na účastníky Camp Jeep 2019 čekají tři dny vzrušujícího dobrodružství, například jízdy se všemi současnými modely v rámci kurzů jízdy v terénu, a také bohatý doprovodný program zahrnující živé koncerty a zábavu pro děti. Setkání v Dolomitech nabídne návštěvníkům dobrodružství v duchu Jeep Jamboree, klasického amerického setkání věnovaného jízdě v terénu. Tento formát setkání inspiruje každoročně více než 30 podobných akcí od Kalifornie po Maine a od Arizony po Tennessee. Tato úžasná americká tradice se do Evropy přenesla v roce 2014 v podobě velkolepého setkání Camp Jeep, které je skutečnou oslavou svobody, vášně a dobrodružství v ryzím a originálním stylu Jeep.

Nespornou hvězdou letošního ročníku bude nový Jeep Gladiator, který se světu poprvé představil na autosalonu v Los Angeles koncem roku 2018. Nový Gladiator navazuje na bohatou tradici odolných a spolehlivých pick-upů značky Jeep. Vyznačuje se originálním designem, funkčností, všestranností, nejlepší tažnou kapacitou a nosností ve své třídě, svobodou jízdy s nebem nad hlavou, pokročilými a úspornými pohonnými jednotkami, špičkovou jízdní dynamikou na vozovce a off-roadovými schopnostmi v terénu, a samozřejmě také řadou bezpečnostních prvků a nejmodernějších technologií.

První jízda: nový Jeep Wrangler to teď umí lépe na silnici a ještě lépe mimo ni

Nový Jeep Gladiator, který je vyráběn v továrně Toledo Supplier Park v Toledu, Ohio, se u prodejců značky Jeep ve Spojených státech objeví už letos na jaře. Jeho uvedení na trhy regionu EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika) je naplánováno na rok 2020.

Přečtěte si také:  Škoda Felicia Fun: Je to nejodvážnější model škodovky?

Dalším významným hostem nadcházející akce Camp Jeep bude Jeep Wrangler Rubicon 1941 navržený značkou Mopar, která se v rámci skupiny FCA specializuje na poprodejní služby a produkty pro všechna vozidla skupiny.

Jeep Wrangler Rubicon 1941, který se představil na letošním autosalonu v Ženevě je 100procentně schválený k provozu na pozemních komunikacích. Vůz je vybavený vybranými díly Jeep Performance Parts, které posouvají jeho legendární off-roadové schopnosti do nové dimenze. To demonstrují například sada zvýšení podvozku o 2 palce, šnorchl pro vyšší brodivost, lišty proti kamenům, černé prahy dveří, černé víčko palivové nádrže a celoroční koberečky.

Celkovou podobu tohoto vozu završuje karoserie 1941, která připomíná významný rok značky Jeep. Model Willys připomíná řada detailů, jakými jsou kola, hlavice řadicí páky či stolek na dveřích zavazadlového prostoru. Vozidlo je zušlechtěno vybraným příslušenstvím z katalogu Jeep Wrangler, který zahrnuje přes 200 položek. Jedná se o matně černou sedmiotvorovou masku chladiče, zástěrky kol, off-rodová světla, matně černé kryty vnějších zrcátek, to vše v kontrastu se žlutým odstínem karoserie Hella Yella. Tato speciální konfigurace bude k dispozici od letošního léta, a to i u verzí Sport a Sahara se vznětovým motorem 2.2.