Když automobilka Mercedes-Benz představila v roce 2013 nejostřejší Áčko AMG, způsobilo to docela poprask. Vždyť z přeplňovaného dvoulitrového čtyřválce mercedes dostal tehdy těžko představitelných 360 koní.

Modernizace o tři roky později přinesla další zvýšení výkonu, A 45 AMG dnes pohání motor s výkonem 380 koní! No, a nová generace by výkon se stejným základem, tedy čtyřválcovým dvoulitrovým motorem mohla dostat ještě výš. Proslýchá se, že bude mít více než 400 koní.

Motor však bude zcela nový. Šéf značky Mercedes-AMG Tobias Moers pro britský magazín AutoExpress prozradil, že inženýři začali od nuly, s nepopsaným listem papíru. Stávající motor nelze použít kvůli managementu tepla ve válcích, s vyšším výkonem už by se prý bezpečně neuchladil.

Běžné verze nové generace třídy A se představí již v druhé polovině tohoto roku, vrcholná verze AMG přijde později. Moers navíc naznačil, že si díky zvýšení výkonu vrcholného Áčka automobilka chystá místo pro slabší AMG model, podobně jako to udělala třeba u třídy C nebo třídy E, když kromě tradičních verzích 63 AMG přidala ještě slabší 43 AMG.

Na přiložených fotografiích je možné zhlédnout první nákresy, jak si v magazínu AutoExpress nové Áčkové AMG představují.