Nová generace Hyundai i10 kraluje prodejům a sbírá ocenění

Autor: Tisková zpráva - 20. 4. 2014


Čísla prodejů a deset významných ocenění potvrzují dominanci modelu Hyundai i10 nové generace ve svém segmentu. Nový model i10, který si v Evropě objednalo již 58 tisíc uživatelů, získal nyní prestižní cenu Red Dot Design, tedy nejvýznamnější ocenění v oblasti inovací v designu.

Pouhé čtyři měsíce po uvedení na trh přijala automobilka již 58 tisíc objednávek nového modelu, což z něj činí nejrychleji prodávaný vůz Hyundai ve své třídě. Nová generace modelu i10 navíc sbírá jedno ocenění za druhým. Tím úplně nejnovějším je prestižní Red Dot Design, které je považováno za jedno z největších ocenění v oblasti inovací v designu. Nová i10 zaujala porotu složenou z uznávaných designerů, univerzitních profesorů a novinářů z oboru, kteří ji vybrali z více než čtyř a půl tisíce dalších produktů.

Allan Rushforth, Senior Vice President a COO ve společnosti Hyundai Motor Europe, řekl: “Nová generace i10 byla navržena a vyvinuta v Evropě a pro Evropu. Zisk řady ocenění, stejně jako rostoucí prodej jsou důkazem, že se nám podařilo takříkajíc trefit do černého.”

Nejlepší auto roku 2014

Například francouzský časopis L’Argus vyhlásil novou i10 svým „Nejlepším autem roku“, když vyzdvihl hlavně výkonný motor, skvělou výbavu a pětiletou záruku bez omezení.

Nová generace i10 se vyrábí v tureckém Izmitu, kde Hyundai v poslední době investoval více než půl miliardy euro se záměrem zvýšit výrobní kapacitu na 200 000 vozů ročně. Svých pět nejprodávanějších vozů v Evropě nyní Hyundai vyrábí ve dvou továrnách – modely i10 a i20 v Turecku a ix20, ix35 a i30 v Nošovicích v České republice.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru