Nová edice Rolls-Royce Silver Ghost konečně odhalena. Odkazuje na minulost

Autor: Anina Russová - 17. 8. 2018


Už na začátku minulého století představil Rolls-Royce model s označením 40/50 h.p., ale asi ho znáte spíše pod jménem Silver Ghost. Tuto přezdívku získal pro svůj až neuvěřitelně klidný chod motoru a proto, že měl stříbrnou, respektive hliníkovou karoserii. Jeden z těchto modelů pak dokázal jako jediný v roce 1907 ujet dlouhý závod, a to tzv. bez ztráty květinky.

Právě na tento konkrétní vůz odkazuje nová speciální edice Rolls-Royce Silver Ghost Collection. Nečekejte ale nějaké super změny oproti standardnímu Ghostu. Jde spíše o spousty maličkostí, které ale tvoří dokonalý celek. Pro příklad uvedeme, že soška Spirit of Ecstasy je vyrobeny z jediného kusu stříbra, kola mají vyryté nápisy, na boku celého auta se táhne linka z pravého stříbra.

Uvnitř pak auto dostalo zelené kožené čalounění a obložení z dubového dřeva. Právě takový interiér měl i původní Rolls-Royce Silver Ghost. K tomu designéři této limitky přidali nenápadné nápisy AX 201, které taktéž odkazují na původní vůz, který měl tato písmena a čísla na registrační značce.

Rolls-Royce se rozhodl vyrobit pouhých 35 kusů této edice, přičemž každý vůz ponese číselné označení, aby bylo jasné, v jakém pořadí spatřil světlo světa. Zajímá vás cena? Tu britská značka samozřejmě neprozradila. Ostatně, něco nám říká, že všech 35 aut už dávno á své pečlivě vybrané majitele.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru