2022-Dacia_Duster_Extreme_Limited_Edition- (1)

Nová Dacia Duster Extreme už je i na českém trhu. S velmi bohatou výbavou startuje lehce nad 400 tisíci korunami

Od Pavel Srp | Zdroj a foto: Dacia - 7. 1. 2022 0

Dacia Duster je velmi oblíbeným autem, které za rozumné peníze nabízí hodně schopností. Na český trh teď konečně dorazila verze s označením Extreme, která sice vůbec není extrémní v tom pravém slova smyslu, ale nabízí ještě více výbavy a drobná designové odlišení.

Oblíbené SUV prošlo v letošním roce modernizací a vy se u nás už brzy můžete těšit na její test. Do té doby si ale pojďme představit nejnovější přírůstek na českém trhu. Tím je Dacia Duster Extreme, která vychází z dosud nejvyšší výbavy Prestige. K té však přidává standardně kamerový systém Multiview, hands-free kartu pro bezklíčový přístup a startování či další dvě USB i pro cestující vzadu.

Přečtěte si také:  Modely Dacia dostanou nové označení. Vpředu bude logo, vzadu nápis

Speciálně pro Duster Extreme jsou vyhrazeny i černě lakované 17″ disky kol z lehkých slitin v designu Tergan.Ty obouvají pneumatiky v rozměru 215/60 R17, které jsou pro verze s pohonem všech čtyř kol celoroční.

Zvenku verzi Extreme poznáte podle oranžových detailů na karoserii. Ty lze najít na masce chladiče, na vnějších zpětných zrcátkách, ale i na zadních světlometech. Oranžové jsou i nápisy Duster na střešních nosičích a na víku zavazadelníku. Laky karoserie jsou prakticky stejné jako pro běžný Duster, s jednou výjimkou. Tou je šedý nemetalický lak Urban, který běžné modely mít nemohou. Je za příplatek 8000 Kč.

Oranžové barvy se lze všimnout i v interiéru, protože ji v v automobilce dali na výdechy klimatizace a topení, na středovou konzoli, ale použili ji i jako nit na prošívání.

Přečtěte si také:  Dacia bude majitelům Dusterů špinit auta blátem. Do terénu a špíny se totiž prý podívá málokterý

Výbava Extreme je pro Duster dostupná v rámci všech motorizací, včetně základního tříválce TCe 90, jehož cena startuje na 426 900 Kč. Z opačného konce ceníku je motorizace TCe 150 s pohonem všech kol, za kterou zaplatíte minimálně 544 900 Kč. Kompletní ceník je ke stažení zde.