Dacia Duster působí tak trošku jako zjevení. Nejen, že je cenově dostupná, ale krom toho je také funkční. V terénu umí parádně překvapit, na silnici je jistá a uveze celou rodinu a spoustu nákladu. Problém ale je, že ačkoliv jde v terénu o velmi schopné auto, které je nakonec limitováno jen pneumatikami a světlou výškou, málokterý majitel se s Dusterem podívá alespoň na lesní cestu. Proto se britské zastoupení značky rozhodlo, že zařídí, aby tahle auta alespoň trochu poznala špínu a bláto, když už neznají terén.

Dacia si před touto „špinící akcí“ udělala malý průzkum mezi řidiči. Zjistila, že více než třetina těch, kteří mají auto s pohonem všech kol, byla terénu nejblíž, když přejížděli retardér u školy jejich dětí, kam je vozí. Jeden z deseti dotázaných, celkem jich bylo 1000, přiznal, že není příliš dobrodružným typem. 17 % dotázaných uvedlo, že by si se svou čtyřkolkou občas rádi vyrazili za dobrodružstvím, 19 % dotázaných pak se svým autem nikdy nejelo ani po polní cestě a čtyři z deseti nikdy nebyli v terénu.

Přečtěte si také:  Nová generace Dacii Duster přijde v roce 2024. Zachová prý stejný recept jako má nyní

Tyto odpovědi jdou ruku v ruce s péči o auta. 22 % majitelů čtyřkolek a SUV přiznali, že svá auta myjí pravidelně jednou týdně. A to tak úplně neladí s představou, jakou o Dusterech má přímo Dacia. Rozhodla se proto majitelům tohoto modelu auto zdarma ušpinit.

Připravila si proto speciální místo, které je u prodejce Dacia London West, přičemž ti, kteří tam budou chtít svůj vůz ušpinit k tomu budou mít příležitost po online objednávce 18. ledna mezi jedenáctou dopolední a druhou hodinou odpolední.

Nejde ale jen o ušpinění auta. Britské zastoupení Dacie si pro zákazníky připravilo průvodce dobrodružstvím. Ten zahrnuje kempování v Devonu, jízdu na mořském kajaku v Severním Walesu nebo třeba lekce surfování na Fistral Beach.

Přidat komentář