Po dlouhých devíti letech spatřilo světlo světa nové Audi A5 Coupé. Jenomže designéři jako by se báli provádět nějaké revoluční designové změny, takže z venku vlastně vypadá tak trochu pořád stejně. Jestli je to tím, že si během jejího vývoje předávali štafetu dva designéři, nevíme.

Na nové generaci Audi A5 Coupé totiž začal pracovat ještě tehdejší šéfdesigner koncernu Volkswagen Walter da Silva, ten ale později odešel do důchodu a práci předal Marcu Lichtemu, který vývoj dotáhl do konce. Oba se ale hodně drželi při zemi. Na první pohled je sice vidět zcela nová přední část, přibily také ostré linky jak na kapotě, tak na boku auta, ale jinak je to klasický design vozů Audi. Snad jen zadní část auta jakoby chtěla ty ostré hrany rozbít trochou uhlazenosti.

Design ale necháme na posouzení každému zvlášť. Pojďme se podívat pod ten uhlazený kostýmek. Nová Audi A5 Coupé je postavena na platformě MLB Evo a celkově trochu povyrostla. Větší je rozvor, délka a navíc se oproti minulé generaci podařilo ušetřit hezkých 60 kilogramů. A to i přes to, že narostl objem zavazadlového prostoru na 465 litrů, což je u coupé celkem slušné číslo.

Samozřejmě bude v nabídce s pohonem předních nebo všech kol quattro. Pod kapotou si budete moci vybírat z pěti motorizací. Do nabídky se nakonec dostaly dva benzinové čtyřválcové agregáty o objemu dvou litrů, ty naftové zastupují dvě V6 o objemu 3.0 litry a čtyřválcový dvoulitr. Motory budou spojeny buď s šestistupňovým manuálem, šestistupňovým DSG a oba šestiválce je připraveno sedmistupňové dvouspojkové DSG.

Zajímá vás cena? Na tu si musíme počkat minimálně do léta. To začnou čeští dealeři přijímat objednávky. Na podzim se pak budou předávat první vozy novým majitelům. Další informace se dočtete v obsáhlé tiskové zprávě.