BMW_ALPINA_D3S_RGB_04

Nová Alpina D3 S se představuje. Na stovku zrychlí do 5 sekund a jede více než 270 km/h

Autor: Pavel Srp - Zdroj: - Foto: - 15. 5. 2020


Minulý rok představil německý výrobce exkluzivních vozů Alpina model B3 a odstartoval tím novou epochu. Tento rok posouvá hranice ještě o něco více představením nejrychlejší dieselové verze Alpina D3 S, poprvé s mírně hybridní technologií. Dieselové modely se Alpině tradičně dobře prodávají, protože mají vyšší točivý moment a jsou relativně úsporné.

Nový model Alpina D3 S je vybaven vznětovým třílitrovým řadovým šestiválcem. Základem pro tento model se totiž stalo BMW M340d xDrive. Oproti němu má o 11 kW/15 koní a 30 Nm více. Výsledkem jsou tedy hodnoty 261 kW/350 koní a 730 Nm.

Motor pohání přes sportovní osmistupňovou automatickou převodovku ZF všechna čtyři kola. Převodovku lze samozřejmě ovládat také manuálně pomocí páček na volantu. Alpina upravila software převodovky a nová je i její mechatronika, což zajišťuje rychlé reakce a krátké časy řazení.

Nová Alpina B3 přichází. Ostré BMW řady 3 se 462 koňmi můžete mít i jako kombi

Sedan zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,6 sekundy a kombi Touring za 4,8 sekundy. Maximální rychlost dosahuje hodnoty 273 km/h (Touring 270 km/h). Nový model se díky tomu řadí mezi nejrychlejší automobily se vznětovým motorem ve svém segmentu.

Inovativní mild-hybridní technologie maximalizuje účinnost spalovacího motoru. I díky tomu byla Alpina D3 S homologována podle nejnovějších emisních norem Euro 6d-ISC-FCM a je vybaven nejmodernější technologií čištění výfukových plynů. Spotřeba WLTP je 7,6 litru, emise CO2 na 199 g/km.

Systém pohonu všech kol je založen na inteligentním systému BMW xDrive, který zcela variabilně a podle potřeby rozvádí točivý moment mezi přední a zadní nápravou. Stejně jako u BMW, tak i u vozů Alpina se točivý moment s optimalizovanou trakcí přizpůsobuje situaci a přenáší se především na zadní kola.

Dvě kombinace kol a pneumatik byly vyvinuty speciálně pro nové modely Alpina D3. v nabídce jsou 19“ disky Alpina Dynamic nebo 20“ kola Alpina Classic. V porovnání s běžnými koly tato volitelně dodávaná kovaná kola zlepšují agilitu, protože snižují neodpruženou hmotu asi na 14 kg.

Otestovali jsme to nejlepší z X3: Alpina XD3 a BMW X3 M Competition (2020)

Kromě spoilerů, které jsou na modelu Alpina D3 S z výroby, je možné si vůz upravit přesně podle svého vkusu. Pokud totiž jde o osobní přizpůsobení vzhledu konkrétního vozu Alpina, neexistují zde prakticky žádné hranice. Od barvy vozu a čalounění po ozdobné prvky interiéru. Tyto vozy zřídkakdy odjíždějí z výrobního závodu ALPINA v Buchloe bez doplňků dodávaných na zakázku.

Nové modely BMW ALPINA D3 S je možné objednávat ihned, přičemž dodávky začnou od listopadu 2020. Ceny byly stanoveny na 1 903 500 Kč za model Alpina D3 S, respektive 1 941 300 Kč za kombi Alpina D3 S Touring. Ceny jsou informativní a jsou vždy přepočteny aktuálním kurzem.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru