Neopatrné parkování u obrubníku nebo kontakt s výmolem mohou vážně poškodit vaši pneumatiku. Stejně tak ji z provozu může vyřadit i ostrý kámen. Pokud pneumatika utrpí tupý nebo ostrý náraz, měl by ji co nejdříve zkontrolovat odborník na pneumatiky. Poškození bočnice totiž vyžaduje ve většině případů nákup a montáž nové pneumatiky.

Patentovaná technologie aramidových bočnic od Nokian Tyres však poskytuje novou úroveň odolnosti a ochrany nejen v náročných jízdních podmínkách. Spočívá v silném, syntetickém aramidovém vlákně obsaženém v pryžové směsi na bočnicích, které tím zesiluje. Díky aramidovému vláknu je pneumatika dokonale odolná vůči nárazům, průrazům a průpichům, které by jinak mohly pneumatiku velice snadno poškodit a vyřadit váš vůz z provozu.

Přidaná hodnota pro zákazníky

Společnost Nokian Tyres nyní rozšiřuje užití své patentované technologie aramidových bočnic i mimo stávající SUV pneumatiky, které jsou určeny do rychle se měnících a náročných zimních podmínek. Jedinečné aramidové vlákno, které zvyšuje ochranu a bezpečnost pneumatik, tak bude od začátku roku 2017 k dispozici u ještě většího počtu produktů. V budoucnu budou tuto technologii využívat také zimní pneumatiky Nokian Hakkapeliitta LT a letní pneumatiky Nokian Rotiiva.

Přečtěte si také:  Výběr zimních pneu: Klasické, nebo runflat?

„Dostali jsme hodně pozitivních reakcí od řidičů SUV, kteří naši inovaci ohodnotili jako velice prospěšnou v praxi. Tato jedinečná vlastnost, která zaručuje větší odolnost, přináší našim zákazníkům vyšší počet bezstarostných kilometrů. Náhodně poškozená pneumatika představuje vysoké náklady, ale aramidové bočnice, které chrání pneumatiku před bočními nárazy, ji mohou ochránit dokonce i celkově,“ říká Petri Niemi, vedoucí produktového managementu v Nokian Tyres.

„Nepřetržitě vyvíjíme nové produkty. Naším cílem je ale také zdokonalovat vlastnosti našich stávajících produktů a přinášet tak spotřebitelům a maloobchodním prodejcům přidanou hodnotu,“ dodává P. Niemi.

Stavba aramidových bočnic, která byla poprvé použita u hrotované, v testech vítězící pneumatiky Nokian Hakkapeliitta 8 SUV, je výjimečně odolná proti opotřebení a defektům. Toto extrémně silné vlákno se užívá rovněž v letectví a obranném průmyslu.