Nissan začal přijímat objednávky na limitované GT-R50

Autor: Anina Russová - 8. 12. 2018


Chcete si před koncem roku udělat radost v hodnotě několik milionů korun? Než odpovíte, že ne, možná vás přesvědčí fakt, že hodnota do budoucna jen poroste, takže jde spíše o rozumnou investici. Už přemýšlíte, že byste na první otázku odpověděli pozitivně?

Pak byste měli vědět, že tou investicí je exkluzivní Nissan GT-R50, tedy 50kusová limitovaná edice Nissanu GT-R, na kterou japonská automobilka začala přijímat objednávky. Jeden kousek vyjde na v přepočtu asi 25 milionů korun.

A co za tuhle sumu dostanete? V prvé řadě členství v klubu 50 vyvolených. V té druhé parádní a výkonnou hračku postavenou na základech modelu GT-R Nismo. Ovšem v Nissanu této limitce zcela přepracovali design, kdy karoserii pořádně rozšířili, přiostřili její tvary a celé auto posadili o trochu blíže k zemi. Mimochodem, možná byste měli vědět, že se na výsledné podobě auta podílela společnost Italdesig. A na výsledku je to znát. Tihle Italové se rozhodně umějí odvázat, což dokazuje třeba to opravdu velké zadní přítlačné křídlo.

Pod kapotou najdete šestiválec o objemu 3,8 litru, který je přeplňován velkými turbodmychadly. Motor ale dostal novou klikovou hřídel, mezichladič, ale i jiné písty a zcela nový výfukový systém. To vše dohromady znamená výkon 720 koní a točivý moment 780 Nm. Slušná porce, co říkáte?

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru