Nissan představuje v Ženevě svou dosud nejširší řadu crossoverů

Autor: Tisková zpráva - 3. 3. 2015


Nejnovější řada modelů crossoverů prezentuje v Ženevě vizi a průkopnický duch značky Nissan. Modely Juke, Qashqai a X-Trail opět potvrzují vedoucí postavení Nissanu v segmentu crossoverů, přičemž všechny tři nabízejí zákazníkům větší výběr a vyšší kvalitu.

Nový Juke vystavovaný v Ženevě se po modelové obměně v roce 2014 nyní pyšní svou doposud nejširší nabídkou, která zahrnuje i vrcholný model NISMO RS. Provází jej model Qashqai, v jehož v nabídce nechybí nový vyspělý motor DIG-T 163. Ke sbírce cen tohoto modelu přibyla spousta nových ocenění z oblasti automobilové výroby, bezpečnosti a od médií. Trojlístek hvězdných crossoverů Nissan završuje nový X-Trail ztělesňující nadšení značky pro vyspělé a přístupné technologie, odvážný design a prvotřídní praktičnost.

nissan-juke-facelift-clanek-02

Nový Juke – Definuje nové standardy pro kompaktní crossovery

Nissan Juke, vyznačující se stejně inovativním přístupem, který pomohl první verzi předefinovat pravidla segmentu B, se v Ženevě prezentuje ve své doposud nejširší a nejkomplexnější nabídce. Nový Juke se ihned po svém příchodu na dealerství loni v létě stal po celé Evropě prodejním hitem. Nízkých provozních nákladů dosahuje díky nabídce motorů zahrnující nový přeplňovaný zážehový motor DIG-T o výkonu 115 koní a výrazným vylepšením u ostatních pohonných jednotek.

Na sportovním vrcholu stojí silák Juke NISMO RS, který se v Ženevě objevuje těsně před svým příchodem do evropských showroomů. Juke NISMO RS o výkonu 218 koní je nejnovějším modelem, který doplňuje proslulou řadu NISMO a je doposud nejsportovnějším a nejvyladěnějším provedením modelu Juke s celou řadou designových a technických prvků inspirovaných motorsportem.

Avšak touha Nissanu dopřávat řidičům ty nejmodernější technologie se neomezuje jen na tuto sportovní vlajkovou loď. NissanConnect – vyhlášený a vysoce sofistikovaný systém infotainmentu, bezpečnostní systém Nissan Safety Shield, Nissan Dynamic Control System a prosklená střecha jsou dostupné i u modelů v nižších úrovních výbavy. Prvky luxusní výbavy se tak dostávají na dosah všem zákazníkům.

Nový Qashqai – Větší výběr a další ocenění pro bestseller Nissanu

Nejprodávanější model Nissanu v Evropě nadále definuje standardy v segmentu, který sám před osmi lety vytvořil. Nový Qashqai, uvedený na všechny trhy během roku 2014, staví na síle svého předchůdce a těší se obrovskému zájmu zákazníků po celém světě.

Klíčem k tomuto úspěchu jsou vyspělé bezpečnostní systémy – chytře vzájemně propojené a tvořící Nissan Safety Shield. Technologie Safety Shield u modelu Qashqai je navržena tak, aby poskytovala maximální ochranu cestujícím, ostatním účastníkům silničního provozu i chodcům. Svou účinnost prokázala při posuzování vozu nezávislou testovací organizací Euro NCAP. Díky úctyhodným výsledkům ve všech klíčových nárazových a bezpečnostních testech označila organizace Euro NCAP Qashqai za nejbezpečnější malý rodinný vůz na trhu – získal více bodů než kterýkoli jiný testovaný vůz.

Nový Qashqai se v Ženevě objeví ve své doposud nejširší nabídce modelů. Nissan ji navíc obohatil o vyspělý nový zážehový motor DIG-T o výkonu 163 koní. Nový čtyřválcový přeplňovaný motor o objemu 1,6 litru spolehlivě plní přísné požadavky emisní normy EURO 6. Spojuje v sobě razantní výkon, nízké emise CO2 a výjimečnou úsporu paliva. Může se pochlubit výkonem 120 kW/163 koní při 5 600 ot./min a točivým momentem 240 Nm v rozpětí 2 000 až 4 000 ot./min. Tyto úctyhodné parametry odráží úspěchy společnosti Nissan v úsilí o zmenšování objemů. Dokazují, že silná akcelerace a jízdní flexibilita nejsou podmíněny velkým objemem.

Nový Qashqai, vyráběný v závodě v britském Sunderlandu, se v Ženevě objevuje poté, co nedávno pokořil milník dvou milionů prodaných vozů. Tento pozoruhodný výsledek dále podtrhuje neutuchající globální atraktivitu vozu Qashqai.

nissan-qashqai-premier-nahled

Nový X-Trail – Nová úroveň dobrodružství

Nový X-Trail, uvedený v Evropě v roce 2014, dokonale ztělesňuje ducha dobrodružství značky Nissan. X-Trail v sobě spojuje to nejlepší z letité tradice vozů Nissan 4×4, svěží inovace a technologie inspirované průlomovými crossovery značky Nissan. Výsledkem je vůz, který mění definici očekávání v segmentu kompaktních SUV.

Stejně jako u všech modelů Nissanu, je silnou stránkou modelu X-Trail jeho neuvěřitelná propracovanost. Jeho komplexní bezpečnostní prvky, jejichž vzájemné propojení vytváří bezpečnostní systém Nissan Safety Shield, již prokázaly svou účinnost: nezávislá testovací organizace Euro NCAP udělila X-Trailu po loňských říjnových testech nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení. Tento výsledek znamená, že všechny tři crossovery Nissan získaly pětihvězdičkové hodnocení v testech bezpečnosti.

nissan-x-trail-2015

Štítky: , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru