Nissan nahrál vánoční koledu za pomoci bezpečnostních zvuků modelu Leaf

Autor: Anina Russová -   20. 12. 2019


Americké zastoupení značky Nissan se naladilo na vánoční notu. A to doslova. Nechalo vzniknout velmi speciální vánoční koledě s názvem „Canto Carol“, přičemž výtěžek z ní půjde na dobrou věc. Nissan Leaf, stejně jako jiné elektromobily, musí při pomalé jízdě do 30 km/h nebo při couvání vyluzovat nějaký zvuk. To proto, aby o něm věděli chodci, se kterými se v nižších rychlostech může potkat.

Test elektromobilu Nissan Leaf (2019)

Nissan vzal jak samotný zvuk upozorňující na jízdu elektromobilu, tak i zvuk, který auto dělá, když couvá, přidal trochu elektronické hudby a výsledkem je moderně znějící vánoční koleda. Nečekejte žádný zázrak, jde spíše o upozornění na tyto bezpečnostní systémy. Rozhodně nejde o písničku, která by snad měla tendence stát se hitem letošních vánoc. Neurazí, nenadchne.

Hezké ale je, že Nissan se rozhodl použít tuto moderní koledu na dobrou věc. Proto bude právě dnes vydána na současných hudebních platformách a veškerý její výtěžek bude věnován na dobrou věc. Proč dnes? Protože v Americe je 20. prosinec Národním dnem vánočních koled. Veškeré finance, které koleda Nissanu do konce roku vydělá, budou následně předány organizaci Urban Green Lab, která vyučuje udržitelný způsob života.

Test elektromobilu Nissan Leaf (2019)

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek