2023-Nissan_Micra-nova_generace-teaser-CMF_B_EV

Nissan Micra už má náhradu. Místo něj se bude prodávat malý elektromobil

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Nissan - Tisková zpráva - 31. 1. 2022


Nissan oznámil příchod zcela nového kompaktního elektromobilu na evropské trhy.
Nový vůz, jehož výroba je plánována v centru Renault ElectriCity ve Francii, nahradí Nissan Micra a stane se základním modelem v nabídce značky Nissan.

Evropský region již nyní hraje klíčovou roli v elektrifikaci v rámci vize Ambition 2030 společnosti Nissan a brzy se zde objeví nová vozidla a technologie, včetně nového Nissanu Ariya, nového crossoveru na elektrický pohon a jedinečné technologie e-POWER společnosti Nissan, která se v Evropě objeví v nových modelech Qashqai a X-Trail.

Přečtěte si také:  Peugeot představuje nové elektromobily E-308 a kombi E-308 SW. Dojezd mají přes 400 km

Zcela nový elektrický kompaktní vůz tuto budoucí modelovou řadu dále rozšíří. Tento vůz, který byl oznámen jako součást nového plánu Aliance 2030, byl navržen společností Nissan a zkonstruován a vyroben společností Renault na platformě Aliance CMF B-EV. Tato platforma umožňuje oběma společnostem zachovat jedinečný styl svých produktů, což dokazuje i designová ukázka nového vozu.

„Tento zcela nový model bude navržen společností Nissan a zkonstruován a vyráběn společností Renault na naší nové společné platformě, čímž se maximálně využijí aktiva naší aliance a zároveň se zachová jeho charakter Nissanu,“ řekl provozní ředitel společnosti Nissan Ashwani Gupta a dodal: „Je to skvělý příklad přístupu Aliance k ‚chytré diferenciac‘. Jsem si jistý, že tento nový model, který navazuje na naši ikonickou Micru, přinese našim zákazníkům v Evropě další vzrušení.“

Budoucí kompaktní elektromobil byl dnes představen v rámci Aliance 2030, společného plánu, který vyhlásily společnosti Renault, Nissan a Mitsubishi Motors a který se zaměřuje na elektromobily a propojenou mobilitu.

Přečtěte si také:  Nový Volkswagen Amarok představen. Nabídne i výkon přes 300 koní a utáhne 3,5 tuny

Dnes oznámený elektromobil doplňuje portfolio vozů Nissan vyráběných společností Renault ve Francii, které zahrnuje portfolio lehkých užitkových vozů Nissan, zejména nový Nissan Townstar, který na pozici malé elektrické dodávky Nissan nahrazuje průkopnický model e-NV200.

Další informace o produktu, včetně jeho pojmenování, načasování uvedení na trh a technických detailů, budou včas zveřejněny.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek