Tak aby bylo jasno, já prostě na nějakou tu vyšší moc věřím. A vy, kteří si teď o mě myslíte, že jsem blázen, na ni po zhlédnutí následujícího videa budete věřit také. Jen těžko uvěřit tomu, že nad Pedro Piquetem nestála celá armáda strážných andělů, kteří se museli zatraceně zapotit.

Pedro se o víkendu představil v sérii Porsche GT3 Cup, kde se mu v jeho pouhých 17 letech opravdu daří. Bohužel ho na chvilku zastavila vážně příšerně vypadající nehoda, po které má ale jako zázrakem naštěstí jen pár modřin a boulí. Celé se to odehrálo během závodu v Brazílii, kdy jel Pedro na třináctém místě, kdy se o něj ve vysoké rychlosti otřel Ricardo Batista, který ho chtěl spodem předjet. Ale fyziku prostě neokecáte, a tak auto mladého Piqueta vyletělo do vzduchu, kde se několikrát přetočilo a po dlouhých vteřinách plných hrůzy přistálo zpět na trati. Jen velkou náhodou nezačaly trosky auta hořet.

Záběry nehody jsou neskutečné a Pedro může děkovat, že vše přežil a nemá vážná zranění. Chvíli si poleží, ale brzy se bude moci zase prát o setiny vteřin a místa na předních příčkách.

Tudo certo pessoal, pequeno susto estou otimo aqui. Obrigado por todo o apoio. @piquetsports

Fotka zveřejněná uživatelem Pedro Piquet, Brasilia (@pedropiquet1),