Mercedes-Benz-450-SLC-motor-Toyota-Supra- (1)

Výměna motorů v autech není věcí výjimečnou, zpravidla jde ale o výměny za větší a výkonnější motor stejného výrobce. Méně často se mění motory za zcela jiné – a to jak, výrobce, tak uspořádání válců a podobně. Co má ale tento klasický Mercedes-Benz pod kapotou byste ale hádali ztěží.

Původně šlo o docela běžný Mercedes-Benz 450 SLC z roku 1977, který měl pod kapotou vidlicový osmiválec s 225 koňmi. Důvod, proč už motor pod kapotou není, neznáme, ale víme, že ho vystřídal motor téměř 2x tak výkonný.

Dvanáctiválec v Rolls-Royce Phantom vyměnil po poruše za šestiválec z Toyoty Supra + video

Majitel totiž zvolil legendární motor 2JZ. A znalci vědí, že jde o dvěma turbodmychadly přeplňovaný (twin turbo) řadový třílitrový šestiválec z Toyoty Supra Mk4. Prošel navíc úpravou, která zahrnovala přestavbu původního dvojitého přeplňování na jednoduché pomocí opravdu velkého turbodmychalda TD06 a několika dalších drobností.

Plaketku 450 ze zadního víka ale není potřeba sundávat. Není tu sice 4,5litrový motor, ale výkon japonského motoru po úpravě se právě kolem 450 koní pohybuje. Je tu totiž také programovatelná řídící jednotka MoTeC M600 ECU. Všechen výkon jde přes čtyřstupňovou automatickou převodovku Toyota na zadní kola.

Foto: Mark Riccioni