tesla-model-3-manhart (1)

Německý úpravce Manhart Performance se většinou zaměřuje na značky Audi, Mercedes-Benz nebo BMW. Prostě taková ta německá klasika. Ovšem jejich poslední projekt je z opačné strany zeměkoule, tedy z Ameriky. Do parády si totiž vzali elektrickou Teslu Model 3 ve verzi Performance.

Performance je nejvýkonnější a také nejdražší verze Modelu 3. V Česku vyjde na 1 700 200 Kč, za což zákazník dostane dojezd 567 kilometrů (v ideálních podmínkách dle WLTP), zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,3 sekundy, pohon všech kol a maximální rychlost 261 km/h. Každičká část auta je konstruována a vymyšlena tak, aby nejen vypadala dobře, ale aby také fungovala a pomáhala k co možná nejlepší aerodynamice, která následně pomáhá k lepšímu dojezdu. Ovšem úpravce na ideální tok vzduchu zanevřel a raději přidal něco na výkonu a ostřejších hrankách.

Přečtěte si také:  Manhart Performance upravil BMW M5 CS. Má přes 800 koní a 1000 Nm

Model 3  Performance od nich dostal nový bodykit, částečně vyrobený z karbonu. Naštěstí neobsahuje imitaci koncovek výfuků, což už několik úpravců při práci na elektromobilech udělalo. Místo toho dostala tesla nižší podvozek od H&R, novou masku a lehce upravené nárazníky. Zajímavě pak vypadají nová 21“ kola s označením Barracuda, která jsou obutá do pneumatik 235/30 R21.

Jak už jsme zmínili, úpravce si pohrál i s výkonem auta. Pro Model 3 Performance proto vyvinul powerbox s označením MHTronik, který z elektromotoru dostane o něco více síly. Podle Manhart Performance má tesla po jejich zásahu do elektroniky výkon 405 kW, tedy 550 koní a 720 Nm. Standardně přitom disponuje výkonem o 37 koní a 60 Nm nižším. Otázkou ale je, jak se taková změna výkonu auta podepíše na výdrži 82kWh baterie. Tušíme, že dojezd auta bude po tomto tuningovém zásahu o něco nižší.

Přečtěte si také:  Test Škoda Enyaq iV 80 (2021)

Úpravce si za takto upravenou Teslo Model 3 Performance účtuje 74 900 eur, v přepočtu tedy přibližně 1,9 milionu Kč.

Přidat komentář