tesla-model-3-nehoda-pikes-peak-video

Závody na americkou horu Pikes Peak jsou náročné. A to nejen pro techniku, ale i pro samotné řidiče. Nejeden závodník už tu položil život a to se mohlo stát i Randymu Pobstovi. Ten tady totiž ve středu při jedné z kvalifikačních jízd na závod havaroval s elektromobilem Tesla Model 3. Naštěstí to pro něj dopadlo dobře a skončilo to jen zničením auta.

Vše se stalo při první tréninkové jízdě, kdy Randy Pobst nejen úplně pomalu. Jenže to mohla být právě ona osudná chyba. Trať je hodně nerovná, je tu spousta nerovností, které jsou schopny auto nepříjemně rozhodit. A přesně to se závodní tesle stalo. Před jednou ze zatáček se auto odlehčilo a dostalo se do smyku. Ten se snažil Randy srovnat, ale nepovedlo se mu to.

Pikes Peak is one of the world’s most dangerous events. Deaths are all too frequent and a large number of cars end up…

Zveřejnil(a) Unplugged Performance dne Středa 26. srpna 2020

Výsledkem byl náraz auta do stráně, naštěstí „na správné straně“, takže s autem neskončil hluboko v propasti, ale jen ho hodně výrazně pocuchal. O tom, co se stalo, a proč se to stalo, natočil video, v němž to vysvětluje. Uvidíme v něm také pohled na trasu přímo z kamery v autě. Samotné záběry nehody jsou v čase od 1:00.

Závod se jede v neděli a závodní tým Unplugged Performance, který Teslu Model 3 provozuje, doufá, že do té doby bude auto opraveno. Škody jsou ale poměrně veliké, což dokazuje další přiložené video níže, tak je to velká otázka. Není snad nic, na čem není potřeba nějaký zásah. Jako dárce ale bude použita jiná Tesla Model 3.