Německé dálnice jsou proslulé po celém světě jako místo, kde můžete beztrestně a zcela legálně vyzkoušet maximální rychlost vašeho auta. Zní to moc hezky, ovšem realita je taková, že míst s neomezenou rychlostí na německých dálnicích neustále ubývá. Naopak je tam celá řada rychlostních omezení, která jsou velmi často osazená radary. A úřady jsou, co se rozdávání pokut týče, nekompromisní.

To už ví i mladý řidič BMW X5, který jeden z radarů na tamní dálnici projel rychleji, než měl. Šlo o úsek, kde je povolena maximální rychlost 70 km/h. Řidič v místě jel jen o 11 km/h rychleji, ale asi tušil, že to ubrzdit nezvládne a že ho radar vyfotí. Nejspíš byl v tu chvíli pekelně rozzlobený jak na kamery, tak asi na sebe a rozhodl se to ventilovat vztyčeným prostředníčkem směrem do kamery. Ta ho samozřejmě vyfotila a úředníci se rozhodli, že pokuta nebude jen za rychlost, ale i za to gesto.

V Německu jsou totiž podobná gesta na silnicích, stejně tak vyblikávání nebo gestikulace na ostatní řidiče zakázány. Standardně by za to překročení rychlosti dostal pokutu 20 eur (cca 520 Kč), ovšem s přihlédnutím k jeho prostředníčku je výsledná pokuta 1500 eur (přibližně 39 000 Kč). Krom toho si vykoledoval také měsíc zákazu řízení a to právě za hrubé chování.