mcchip-dkr-bentley-mulsanne-coupe

Německá tuningová společnost staví Bentley Mulsanne Coupé

Autor: Pavel Srp - 3. 10. 2017


Jméno Mcchip-DKR nám není neznámé. Je to německý tuner, který má zkušenosti i s úpravami těch nejlepších aut, která si lze koupit. Ale to mu, zdá se, nestačí. Aktuálně totiž staví Bentley Mulsanne Coupé. Jediné auto svého druhu.

A nejde o jen tak nějakou přestavbu na základech nějakého obyčejného auta. Nejde ale ani o přestavbu Continentalu GT. V Mcchip-DKR opravdu vzali Bentley Mulsanne a rozřezali ho. Tato stavba začala už v dubnu letošního roku a rozhodně nejde o nějaké garážové hraní s flexou. Než se do auta poprvé řízlo, pečlivě se naskenovala původní karoserie, počítalo a simulovalo se v počítači a kreslilo se v grafických programech. Vše je podle samotné firmy důkladně promyšlené a detailně propracované.

Teprve pak začala ta správná „řezničina“. Auto bylo přesně podle projektu rozřezáno a teď se tvaruje. Z dvojice bočních dveří je nyní jediný pár, ten ale musí být náležitě prodloužen. Je také třeba upravit B-sloupky. Důkladnou úpravou ale musejí projít i C-sloupky, a to z toho důvodu, aby karoserie kupé vypadala ladně. Na žádnou z těchto věcí však nelze použit původní díly karoserie.Ty se tak vyrábějí z karbonu (střecha) a nebo z hliníku, díky čemuž se navíc ušetří i nějaké ty kilogramy.

Práce nyní zdaleka nejsou u konce a je to ještě běh na hodně dlouhou trať. Je ale rozhodně třeba smeknout před odvahou Mcchip-DKR klobouk. Pokud se jim to nakonec povede tak, jak mají v plánu, bude to rozhodně skvělý počin.

A třeba se toho nakonec chytne i sama automobilka a podobný vůz se rozhodne vyrábět. Bentley totiž takové auto nyní nevyrábí. A vlastně ho ani (minimálně prozatím) nemá v plánu. Nejblíže mu byl koncept luxusního velkého kabrioletu Bentley Grand Convertible Concept, který byl představen v roce 2014. O tom, že se něco takového chystá, nás automobilka informovala o dva roky dříve. Aktuálně jediné kupé, které je v nabídce, je Continental GT, jehož nová generace je již na startovním roštu.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru