Německá policie zastavila českého řidiče autobusu. Na palubě místo pasažérů měl auto

Autor: Anina Russová - 27. 9. 2019


To, čemu bychom se u nás nejspíš jen zasmáli, vyvolalo na německé dálnici A6 celkem pozdvižení. Na tamní policii volala řada řidičů, kteří tvrdili, že potkali starý autobus, který místo lidí převáží auto. Policisté si v první chvíli mysleli, že jde o žert, jak ale informoval deník Spiegel, když se ozvalo během pár minut několik řidičů se stejnou informací, policisté zbystřili.

Autobus nebylo dle informací od řidičů těžké najít. Hlídka dálniční policie jej svedla na odpočívadlo a nestačila se divit. 40letý český řidič v Karose ŠL 11 z roku 1976 opravdu místo lidí vezl auto, konkrétně starý Volkswagen Passat.

Kromě toho se ale kolem něj povalovala řada starých pneumatik a navíc několik kanystrů s benzinem a naftou. Další překvapení přišlo ve chvíli, kdy se policie řidiče ptala, jak dostal auto do autobusu.

TIP: ProdejVeterán.cz: Inzerce automobilových i motocyklových veteránů.

Na to jim ukázal zadní část, která byla hodně upravená. Nejprve ji prý rozřezal, pak přidal panty a zámky, čímž si vytvořil velké dveře. Policie to přirovnávala k vratům od stodoly.

Jakkoliv to možná zní jako humorná historka, policie se nakonec moc nesmála. Řidiči zakázala další jízdu do doby, než auto z autobusu odstraní. To mu prý nezabralo moc času. Obvolal pár kamarádů, kteří přijeli, auto vytáhli, dali na odtahový vozík a odvezli.

Těžko říct, proč to takto neudělali rovnou. Spiegel pak prozradil, že řidič dostal blíže nespecifikovanou pokutu. Pohybovat se měla v řádu stovek eur.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek