V Německu rozhodně není možné na silnice vyrazit s jakoukoliv tuningovou úpravou auta. Tamní policisté jsou sice k tuningu velmi benevolentní, dokonce jej sami podporují a jezdí v upravených autech, ale to je řeč o legálních a technicky bezproblémových úpravách. Jakmile ovšem někdo sáhne po nesprávné úpravě, snadno se dostane do křížku se zákonem.

To by mohl potvrdit nejspíš čerstvý majitel Mercedes-Benzu třídy C. Do hledáčku německé policie se dostal 16. prosince v rámci rozsáhlé policejní akce zaměřené na nelegální pouliční závody a neschválený tuning v regionech Tempelhof-Schöneberg a Steglitz-Zehlendorf. Policisté si auta nemohli nevšimnout, dle jejich vyjádření na facebooku z auta výrazně unikal olej, mělo nesprávný rozměr kol i pneumatik, přičemž disky byly výrazně poškozené, a mělo také nepříliš dobře připevněný nehomologovaný spoiler pod předním nárazníkem. Po zastavení auta navíc policisté zjistili, že se v interiéru válí kabel vedoucí kamsi do nitra auta.

Přečtěte si také:  TechArt na výstavě v Essenu ukázal Porsche 911 upravené na podporu bezpečného a schváleného tuningu

Majitel se policistům pokoušel vysvětlit, že auto teprve před 30 minutami koupil a o žádných úpravách nemá ponětí. A už vůbec ne o tom, že by z auta něco teklo nebo mělo nevhodná kola.

Policisté ale takovou výmluvu čekali a nebrali ji moc v potaz. Mimo jiné i proto, že to dotyčný neměl jak dokázat. Auto bylo odvezeno na policejní parkoviště, kde bude podrobeno prohlídce. Po sepsání seznamu všech závad bude vše dále řešeno s majitelem, který se kromě pokuty může dočkat i zákazu řízení. Auto mu pak nejspíš vráceno nebude.

Přečtěte si také:  Australská policie zabavila upravený Nissan Silvia. Jeho majitel totiž driftoval a pálil gumy

Ovšem dotyčný nebyl jediný, který toho večera skončil v policejních rukách. V rámci akce policisté dále řešili řízení bez řidičáku, zbytečný a přílišný hluk během jízdy, několik nepojištěných aut, ale i řízení pod vlivem drog.

17 komentáře

 1. Vy jste koukam asi nezazili divokej zapad co byl tady kolem roku 2005 atd. Tuning manie. Ujizdeni fizlum a tak dale. O dost jste prisli ! A az tady chytrej koment bude oponovat, tak nevi o cem mluvi ! Vy jste tady hromada uzivatelu co vi o autech uplny….. samostrejmne dnes uz to je out, ale ma to svy kouzlo. Cau a preju klidnou hlavu za volantem

 2. Samá banda debilů tady v komentářích. Pochopte, že každý má jiné zájmy, nějací buzíci jako vy si klidně seďte s pivkem u fotbalu a koukejte se jak vám roste pupek. Jiní si raději sednou do dílny ke svému autu a milujou ho víc než vlastní matku. Jsem si myslel, že jsme v už dost vyspělé zemi aby lidi byli ohleduplní a chápaví, ale vidím že intelogence je na absolitní nule když vidím jenom když se tady píše stylem jako „náck*vé“ atd.

 3. To by mě zajímalo jak by se ty náckové tvářili na můj stroj 😀 felicie, na předku policejní rám, pod motorem 3ka pelch, rozměr gum nezapsanej v techničáku, auto zvedlí o 10 cm, světelný rampy 😀

  jsou to prasata uniformovaný skurvený

  • Přesně: jen si to užívej. S dalším autem to buď nepůjde. Nebo už nebudeš mít čas. Nebo si koupíš stejnou paštiku. Kterou budeš znova tunnit. Takže za mne bomba.
   A vy ostatní co tu jako na oko házíte ty kecy ? Byli jste někdy mladí ? Mate svůj pohled na svět ? Asi ne co? Vy jste totiž strašně uvědomělí. A lituji vaše ženy. Protože s vámi musí být fakt nuda. Sednout do ty svoji samohybky a potkat na D1 dalších 250 stejných mamlasů co patří ďáblovým vidlím. Bez fantazie.

 4. Výfuk podvozek motor kola hudba. To se všechno dá. Stejně neviditelná policie nic neudělá. Ty nejsou schopný ani pohlídat teplý párky. Natož tu kontrolovat auto zda dělá bordel. Ale drogy a chlast. To je věc co začíná zabíjet cim dal více. To by je mělo zajímat.

 5. Nevím co tu řešíte. U nás stejně policie není vidět na silnicích. Takže v klidu. Spíše než tohle bych řešil drogy a chlast. To zabijí. Ne nějaký výfuk nebo spoiler či podvozek. Jen tak na okraj.

 6. Proto si dávejte pozor, s čím pojedete do Némecka. I kamarád takhle přišel o auto, stalo ho hodně peněz a úsilí aby ho dostal zpět a to nemluvím o pokutě a zákazu řízení na území D na 24měs.

  • dobre delaji nevidim duvod proc bych mel takhle upravovat auto ? ja ho mam na to aby mi slouzilo tak jak je a ne na neho davat nejake blbosti pak to dela po meste kraval ,meli by to i u nas tak delat , zrovna u nas v ulici ma teke jeden takovy m.a.g.o.r vyfuk koncovku jak u tatry a jak s tim v noci prijizdi k baraku tak cely barak je vzhuru , magori

Přidat komentář