honda-civic-type-r-policie-australie-05

Australská policie zabavila upravený Nissan Silvia. Jeho majitel totiž driftoval a pálil gumy

Autor: Anina Russová - Zdroj: Policie Queensland - Foto: Honda - 28. 10. 2021


Jakkoliv máme pochopení po občasné sklouznutí ve stylu „dveřma napřed“, rozhodně by takové řidičské kratochvíle neměly mít prostor v běžném provozu. Myslí si to i australská policie, která velmi tvrdě zakročila proti jednomu takovému drifterovi.

K tomu zákroku je přivedlo video, které natočil svědek oné hodně divoké jízdy. Na záběrech je nejprve vidět sklouznutí a následně pár otočení kolem dokola. Auto je zjevně notně upraveno a pro drifty a pálení gum jako stvořené. Jenomže policisté prostě pochopení neměli.

Ze záběrů se jim podařilo dohledat adresu, na které by měl být vůz minimálně k vidění. Soudce povolil prohlídku domu a ta přinesla ovoce. Auto totiž policisté našli zaparkované v garáži. V tomto případě ale nešlo jen o nějaké varování a pokutu k tomu. Policisté vůz totiž majiteli zabavili.

39letý muž byl navíc obviněn z nebezpečné jízdy, což měly dokázat takřka roztrhané pneumatiky na autě. Dotyčného čeká soud, přičemž policisté se pochlubili, že jde o prvního řidiče, který byl obviněn podle nové legislativy. Ta byla zavedena letos v dubnu a říká, že ať už vozidlo způsobí jakýkoliv problém nebo přestupek, zodpovědný je v první řadě vždy majitel. Pokud bude tvrdit, že je v tom nevinně, bude na něm, aby to prokázal. Zní to tak trošku jako opak presumpce neviny, ale policie si tento postup nesmírně pochvaluje.

Štítky: , , , , ,

1 názor na “Australská policie zabavila upravený Nissan Silvia. Jeho majitel totiž driftoval a pálil gumy”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru