Existuje něco jako příliš mnoho karbonu? Jasně, že ne! Jsou totiž auta, kterým karbon sluší a na těch se pak nemá šetřit. To ví i lehce extravagantní úpravce jménem Liberty Walk, který si v karbonu často přímo libuje. Dokázal to i v případě úpravy sice staršího, ale pořád skvělého Mercedes-Benzu G 63 AMG.

Zákazníkům nabídne dvě karbonové úpravy tohoto auta. Jedna je obsáhlejší, ale samozřejmě o mnoho dražší. Ta bude k dostání převážně v Japonsku, kde jsou Liberty Walk doma. Vyjde v přepočtu takřka na 550 tisíc korun, za což zákazník dostane blatníky, prahy i lišty umístěné na bocích. K tomu se přidává karbonová střecha, kapota v novém designu, malé zadní křídlo i kryt rezervního kola. Parádní specialitkou jsou ty monstrózní koncovky výfuku vycházející pod prahem nebo designově velmi vydařená kola.

Fakt je, že nejde jen o obyčejný karbon, ale také o jeho příbuzné materiály s označením FRP a CFRP, přičemž část je vyrobena z mokrého a část ze suchého karbonu. A proto ta vysoká cena.

BMW řady 3 Touring vypadá s pořádně širokými blatníky Liberty Walk stylově

Ovšem Liberty Walk nabídnou ještě levnější verzi této úpravy, která vyjde v přepočtu asi na 274 tisíc korun. Vyrobena je jen ze suchého karbonu a obsahuje kryt rezervního kola, masku chladiče, kapotu a střešní spoiler. I v tomto případě si zákazník může pořídit sadu nových kol nebo na zakázku dělaný výfukový systém, ale za ten už si bude muset připlatit.

Co se motoru týče, na tom žádné změny neproběhly. A není ani proč. V8 o objemu 5,5 litru přeplňovaná turbodmychadly je naladěna na 563 koní výkonu a točivý moment 760 Nm. Víc ani není potřeba! 🙂