Nejvýkonnější kombíky BMW M nikdy moc neprodukovalo, na rozdíl od konkurenčního Mercedes-Benz AMG, respektive Mercedes-AMG nebo Audi RS. Existují ale lidé, kteří BMW M s karoserií kombi chtějí tak moc, že si ho postaví sami. Třeba jako tento Brit.

Ten totiž vzal aktuální generaci obyčejného kombíku 320d Touring s naftovým dvoulitrem a zcela kompletně ho přestavěl na BMW M3 Touring. Dal mu navíc do vínku několik dalších drobností, kterými nakonec překonává i “obyčejné” sedany z fabriky. A co na to BMW? Když už si sami majitelé eMkové kombíky staví, mohla by značka na dvě generace BMW M5 Touring znovu navázat, co říkáte?

Auto vypadá (až na provedení kombi) zvenku přesně jako opravdový sedan BMW M3, má stejné nárazníky, prahy, zrcátka, ale i široké blatníky, v nichž se v tomto případě ukrývají 20″ kola 666M z verze BMW M3 Competition. Ze zadního nárazníku také, zdá se, vykukuje čtveřice koncovek laděného výfuku Akrapovič.

Pokud nakoukneme pod kapotu, všimnout si můžeme i karbonové výztuhy, kterou má původní BMW M3. Tahle stavba vypadá, že je doladěná do nejmenšího detailu. Fotky se dají proklikat a je tu vidět, že dostat motor do auta nebylo úplně bez práce…

Není to ale první kombík BMW M3, který tento Brit vlastnil. Pokud se podíváte na jeho profil na instagramu, uvidíte také předchozí generaci BMW M3 E92 s karoserií kombi. Jenže uvidíte tam mnohem víc zajímavých aut, protože tenhle člověk vlastní také Ford Sierra Cosworth RS500 a další auta. Docela styl, co říkáte?