Před pár měsíci se SupercarBlondie pochlubila tím, že dostala možnost pořádně si prohlédnout asi nejdokonalejší supersport dneška, tedy Lotus Evija. Jestli jste někdy hledali definici dokonalého super auta, právě jste ji v tomto modelu našli. Ostatně, jde o nejvýkonnější produkční auto současnosti.

Pohání jej hned čtveřice elektromotorů, kdy je u každého kola jeden. Konečný výkon celé elektrické soustavy je 1972 koní, jistě tedy uznáte, že titul nejvýkonnější super auto dneška Evija drží naprosto oprávněně. Z klidu na 100 km/h vystřelí tento super elektromobil za 2 sekundy a maximální rychlost se zastaví na hodnotě 322 km/h.

Známá blondýnka jako první ukázala, jak jedinečný je nový Lotus Evija

Až doposud Lotus nechal nahlédnout na auto jen v rámci statických prohlídek. Konečně se ale rozhodl ukázat, jak tahle elektrická střela vypadá za jízdy. A je to snad ještě lepší! Fakt je, že některým možná bude chybět zvuk, jakým supersporty obvykle oplývají, ale vše právě takovým lidem vynahradí ta zběsilá rychlost patrná už jen ze záběrů.

Lotus Evija vypadá jako ztělesnění dokonalosti, ale jak už asi tušíte, má to háček. Ten se projeví ve chvíli, kdy Lotus začne tento model nabízet. V plánu je totiž vznik maximálně 130 kusů, přičemž výroba odstartuje během příštího roku. Na všechny se tedy rozhodně nedostane a navíc jsme si jisti, že i těch 130 plánovaných kusů zmizí během chvilky. A to i přes to, že jedna Evija vyjde na v přepočtu asi 48 milionů korun.