Závěrečná jízda v autoškole patří k těm nejnáročnějším dnům v životě každého z nás. Ty nervy, přísný komisař a k tomu jako na potvoru extrémní provoz. Přidejte k tomu všemu staré a notně opotřebované auto, které prošlo rukama tisíců studentů a zpotíte se jistě ještě dnes. Jenomže v Americe to mají trochu jinak.

Zatímco u nás musíte závěrečné jízdy absolvovat v autě, ve kterém také probíhá výcvik, v Americe si na zkoušku můžete přivézt auto své, rodičů nebo klidně i kamarádovo. A když jsou vaši rodiče, respektive tatínek bohatým sběratelem aut, je jasné, že na závěrečné zkoušky pojedete něčím zajímavým. A protože otec Matta Spectora je zámožným sběratelem, mladík na zkoušky vyrazil jedním z nejrychlejších aut planety.

Tím není nic jiného než Bugatti Chirón, tedy super auto o výkonu 1500 koní a s točivým momentem 1600 Nm. A mimochodem, právě tento konkrétní Chirón byl tím prvním, který byl do Ameriky dodán. A tak se není co divit, že dostal také speciální registrační značku, na které stojí Hellbee, tedy v překladu pekelná včela. Rozhodně trefné, co myslíte?

A jak zkouška dopadla? No, samozřejmě dobře, i když jedno malé mínus komisařka během zkoušky stejně našla. V zápisu se objevila poznámka o trhavém rozjíždění mladého řidiče. Nejsme si tak úplně jisti, že dotyčná věděla, v čem jede a že to asi jinak, než lehce trhavě prostě nejde. Tak nebo tak, vsadíme klidně i kalhoty na to, že dotyčná komisařka v ničem zajímavější asi zkoušku s žákem ještě neskládala a asi jen tak skládat nebude. Jestli vůbec někdy…