policie-majaky

Nehoda z Opavy připomíná crash test. Jako zázrakem tvrdý střet tří aut všichni přežili

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Městská policie Opava - Ilustrační foto: Policie ČR - 16. 10. 2022


Na silnicích se občas stávají tak děsivě vyhlížející dopravní nehody, že to na první pohled vypadá, jako tragédie. Občas ale jako zázrakem vše skončí jen zraněními a zničenými auty. To je přesně případ nehody, ke které došlo před nedávnem v Opavě. Záběry střetu připomínají spíše než reálnou situaci některý z crash testů.

K nehodě došlo ve čtvrtek 13. října dopoledne, když 48letá řidička jela po vedlejší měla projet velkou křižovatku. Jenomže do ní vjela bez rozhlédnutí, a to byla fatální chyba. Podle policie řidička nerespektovala dopravní značení a nedala přednost dvěma vozidlům, která jela po hlavní. A ta ji obě a v jeden moment nabourala. Každé z jedné strany. V obou vozidlech jeli 63letí řidiči, jeden z nich, stejně, jako řidička, která mu nedala přednost, byl zraněn.

Opavská městská policie pak k záběrům nehody, které zveřejnila na svém facebooku, napsala: „Ruská ruleta v Opavě? Nevíme, co přesně vedlo řidiče/ku vozidla k nerespektování dopravní značky STOP, ale co víme je, že dostat se do lisu mezi dvě projíždějící vozidla nebylo určitě příjemné. Křižovatka ulic Pekařská x Nákladní a vozidlo Renault v hlavní roli. Doufejme, že se nikomu nic vážného nestalo.“


TIP: Spočítejte si nejvýhodnější autopojištění

Kalkulačka: povinné ručení a havarijní pojištění


Pro úplnost dodáme, že nedání přednosti v jízdě je přestupek, který je ohodnocen čtyřmi trestnými body, zákazem řízení až na půl roku a pokutou do 5000 Kč.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *