Nehoda v takřka 500 km/h? I to se dá přežít – video

Autor: Anina Russová - 25. 10. 2017


Závodní jezdci mají často buď armády strážných andělů nebo prostě jen velké štěstí. Jinak si některé nehody, ze kterých závodní jezdci vyváznou jen s pár škrábanci, neumíme vysvětlit. Jednou z nich je i ta v přiloženém videu.

Všechno to jistě nebude jen díky štěstěně nebo partě strážných andělů. Dotyční, kteří si takovou nehodou prošli, by měli poděkovat také vývojářům, moderním technologiím a spoustě bezpečnostních prvků, které dnes ve svých závodních vozech mají.

Ačkoliv jsou podle nás velmi nebezpečné opravdu každé automobilové závody, ty, které se v USA jezdí na pouhé čtvrt míle, jsou jedny z těch vůbec nejnebezpečnějších. Často se na jejich startovní čáry staví extrémně upravená auta, která mívají výkony vyladěné do absolutních výšin. Nejinak tomu bylo v případě čtvrtmílových závodů AAA Texas NHRA Fall Nationals, kde se proti sobě postavili Steve Torrence a Richie Crampton. A byl to právě Steve, který se těsně po projetí cílové rovinky podruhé narodil. Mimochodem, v tu dobu měl na rychloměru asi 487 km/h.

V momentě, kdy minul cíl, praskla mu levá zadní pneumatika, což ho dostalo do neudržitelného smyku. Vše skončilo velkým nárazem do bariéry. Z auta se doslova odlomila jeho křehká přední část, ale vyztužené místo pro pilota zůstalo díky použitým materiálům takřka neporušené. Možná i díky tomu prý byla první otázka Steva po nehodě, jestli vyhrál. :)

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek