2021-Skoda_Kodiaq_RS-facelift- (5)

Nedostatek chipů upravuje výbavu nového Kodiaqu. Zmizí i některé bezpečnostní prvky

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Drive - Foto: Škoda - 7. 2. 2022


Nedostatek dílů v posledních měsících či spíše už letech mění automobilový trh. Automobilový výrobci musejí upravovat výrobní cykly, často omezují nebo zcela zastavují výrobu, ale mění i výbavu aut. Teď ji změnila třeba i škodovka.

O tom, že se změní výbava škodovek, informoval australský importér vozů Škoda. To totiž vydalo interní oběžník pro dealery, v němž je informuje o tom, že některé bezpečnostníé a komfortní prvky výbavy nebudou dočasně dostupné pro model Kodiaq. Stejně tak nebude dočasně možné objednat některé modely z nabídky Scaly a Kamiqu.

Přečtěte si také:  Strážníci z Kladna hlásí nové přírůstky do vozového parku. Vozit je budou Škody Karoq

Celý dokument má 14 stránek a popisuje nutné změny, které je potřeba udělat, aby bylo možné auta vyrobit a dodat. Do rukou se dostal i australským redaktorům magazínu Drive, kteří z něj zveřejnili několik informací.

Škoda přestane prodávat auta se spalovacími motory v roce 2035. Je to jasná věc, změnit už to nejde

Pro Škodu Kodiaq ve výbavě Style už nebude dostupný s paketem, obcahujícím 360° parkovací systém, hlídání mrtvého úhlu, ale ani Rear Traffic Alert (při couvání z mezer kolmých k vozovce identifikuje tento asistent vozy, které se blíží z boku) nebo prémiové audio Canton s 12 reproduktory. Dealerům, kteří paket objednali, vrátí importér peníze.

I když z nabídky mizí dva bezpečnostní systémy, nebude to mít prý vliv na australské hodnocení bezpečnosti modelu Kodiaq. Všechny ostatní jízdní asistenty (ty pasivní, ale i aktivní) v nabídce zůstávají. Stejně tak i například všechny airbagy, Kodiaq jich má ve standardu 9.

Přečtěte si také:  Kombíky mají u škodovky dlouhou historii, i když s 20letou pauzou

A důvod? Za vše může stále probíhající krize s nedostatkem chipů a polovodičů, která by se ani v letošním roce neměla podle některých odborníků výrazně zlepšit.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek