Nedal přednost hasičské Tatře jedoucí k zásahu. Do cesty jí vjel na poslední chvíli

Autor: Tisková zpráva - 11. 9. 2019


Včera odpoledne kolem 16.45 projížděla křižovatkou ulic Palackého a U Kostela ve Mšeně nad Nisou Tatra Hasičského záchranného sboru se zapnutým světelným a zvukovým signalizačním zařízením, když jí do jízdní dráhy vjel z vedlejší silnice 74letý řidič osobního vozidla značky Škoda Octavia. Řidič osobáku, který nehodu zavinil, měl štěstí, že srážku s takovým „obrem“ jako je Tatra 815 ustál jen s lehčím zraněním.

Kromě toho, že nedal přednost vozidlu jedoucímu po hlavní silnici, ignoroval navíc skutečnost, že se jedná o vozidlo s právem přednosti jízdy, které signalizačním zařízením avizovalo jízdu ke krizové situaci. Krátce před tímto karambolem totiž v Podhorské ulici v Jablonci nad Nisou havarovalo jiné osobní vozidlo, které po smyku nabouralo do plynové přípojky u rodinného domu,  a proto na místě  hrozilo nebezpečí úniku plynu.

K tomu nakonec nedošlo, nicméně za jiných okolností  by hasiči nemuseli dojet včas do svého cíle.

Policie tedy prosí, řidiči, neprodlužujte svým bezohledným chováním dojezdový čas vozidel integrovaného záchranného systému k těm, kteří pomoc záchranářů nutně potřebují.  O životě a smrti lidí, kteří na jejich pomoc čekají, rozhodují často jen sekundy.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru