Lamborghini Countach 25th Anniversary nabouráno při natáčení filmu Wolf of Wall Street

Autor: Anina Russová - 5. 1. 2014


Lamborghini Countach je společně s Ferrari Testarossa ikonou všech ikon. Countach jsme měli (a nebo ještě stále máme) na zdi na plakátu pověšenou snad všichni z nás, že? Tenhle model se vyráběl v letech 1974 až 1990 a v roce 1988 bylo u příležitosti 25. výročí automobilky Lamborghini představeno speciální provedení 25th Anniversary.

Technikou se příliš nelišilo od provedení 5000QV. Pod kapotou byl velký motor V12 o objemu 5167 ccm o výkonu 335 kW/455 koní a s rovnými 500 Nm točivého momentu. Pár změn se dotklo také karoserie, nová jsou zadní světla, nasávače vzduchu do motoru, nově tvarované prahy a pár dalších drobností. Celkem bylo těchto edičních Lamborghini vyrobeno jen 658. No, a jeden z nich je teď dost poškozený.

A proč? Celá událost se stala při natáčení zatím posledního filmu slavného režiséra Martina Scorseseho s názvem Wolf of Wall Street. Tenhle řesisér je známý pro svůj perfekcionalismus a také proto, že se nespokojí s žádnou náhražkou. Právě proto do filmu obsadil originál slavného Lamborghini Countach 25th Anniversary, které natáčení bohužel nepřežilo bez poskvrnky. Po nehodě je rozbitý předná nárazník, maska i světlo. I když to nepůsobí jako úplně velká nehoda, je potřeba si uvědomit, že moc náhradních dílů k dispozici nebude.

Pokud by vás film Wolf of Wall Street (v češtině Vlk z Wall Street) zajímal, pak vězte, že se o něm šíří jen ty nejlepší recenze. V hlavní roli exceluje Leonardo DiCaprio. Premiéru bude mít v českých kinech už 16. ledna 2014.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru