Narodni_technicke_muzeum

Národní technické muzeum se o víkendu chystá rozhýbat některé své exponáty. Nastartuje i Lopraisovu dakarskou ‚Pumu‘

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Národní technické muzeum -  21. 4. 2022


Národní technické muzeum si na sobotu 23. dubna připravilo akci s názvem Technika ožívá, v rámci které nechá ožít některé své exponáty. Nastartuje několik aut i motorek tak, aby si je návštěvníci mohli nejen prohlédnout nejen staticky, ale také při jízdě.

Návštěvníci v sobotu uvidí v pohybu třeba i legendární závodní vůz Tatra T815 zvaný Puma. S tím Karel Loprais čtyřikrát startoval v Rallye Dakar. V letech 1998, 1999 a 2001 s ním vyhrál a v roce 2000 dojel na druhém místě.

Přečtěte si také:  Škoda buduje svou historickou sbírku od 60. let minulého století. Ukazuje i své muzeální začátky

Generální ředitel NTM Karel Ksandr v květnu loňského roku, když se auto do Národního technického muzea dostalo, řekl: „Moc mne těší, že v znovuotevřeném muzeu čeká na návštěvníky jedinečný exponát. Automobil Tatra T815 zvaný Puma je historicky nejúspěšnější český sportovní automobil všech dob. Žádný jiný domácí automobil se na mezinárodním sportovním poli opakovaně neprosadil s takovou úspěšností. Děkujme moc za zapůjčení Karlu a Milanu Lopraisovi.“

Kromě dakarského kamionu návštěvníci uvidí i automobily Jawa Minor a Vauxhall 25 GY, které se v minulých letech zúčastnily soutěže 1000 mil československých, či vzácné motocykly: nově restaurovaný stroj Jawa 350 OHV, motocykly Orion F 58A, Jawa 175 OHV a unikátní Čechie – Böhmerland 29001.

Přečtěte si také:  Depozitář Porsche muzea ukrývá opravdové skvosty. Je tu na 450 aut

Začátky prezentací historických vozidel budou probíhat od 11:00 a 14:00 hodin. Program je pro návštěvníky muzea zdarma v rámci vstupného.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *