Vášeň pro stará auta a skvělé hodiny jde ruku v ruce, takže se vlastně nedivíme, že tyto dvě vášně někdo prostě spojil dohromady a udělal si z toho velmi zajímavý obchod. Přesně tak to udělala dvojice šikovných hodinářů, ale zároveň milovníků starých aut. Znát byste je mohli jako REC Watches.

Zjednodušeně se dá říct, že jsou schopni z jakéhokoliv starého auta vyrobit hodinky doslova na míru. Zní to celkem zvláštně, ale vlastně je to velmi snadné. A také velmi chytré. Pánové se specializují na staré Fordy Mustang a pro to, aby z takového auta vyrobili hodinky jim z něj stačí jen malý kousek. Neděste se, opravdu kvůli výrobě hodinek neničí zachovalá auta. Prostě obchází vrakoviště a hledají ty kousky, které by se na silnici už nikdy nepodívaly.

Z nich si pak opíší VIN a vezmou kousek karoserie nebo interiéru, který pak zakomponují do hodinek. Na ty je následně vyryto právě VIN auta a jako ukazatel stavu baterie je zde vtipně umístěna zmenšenina ukazatele stavu paliva. VIN tvůrci hodinek nepoužívají jen k označení auta na hodinkách, ale snaží se o tom konkrétním autě zjistit co nejvíce informací. Z těch pak natočí krátké video, které dostane majitel hodinek jako dárek.

A nemusí to nutně být jen majitel Fordu Mustang. Pánové jsou schopni vytvořit jakékoliv hodinky z a jakéhokoliv auta. Stačí, aby takový zájemce o tak stylový ukazatel času zaslal kousek svého auta, který zbyl třeba z renovace a VIN. Jediným záporem ale je, že ty stylové hodinky vyjdou celkem draho.

Jejich cena totiž startuje na 1 495 dolarů, což je asi 32 tisíc Kč. Zatím tvůrci nabízejí tři varianty, které jsou právě z Mustangů, ale také z Porsche a Mini. Zakázková výroba pak bude ještě dražší a oba hodináři už prozradili, že v blízké budoucnosti rozšíří portfolio modelů, ze kterých budou vyrábět hodinky.