Když chcete jít na kávu nebo ke kadeřníkovi, musíte většinou opustit svůj dům. Ovšem existuje sídlo, které nabízí jednu velkou specialitu. Abyste se ocitli na ulici, nemusíte vůbec chodit ven. Stačí projít pár místností a sejít několik schodů. Dům s vlastní ulicí ve sklepě se nachází v Potomacu v Marylandu.

V galerii si můžete prohlédnout, jak to vypadá, když se vášeň pro staré a stylové uličky promítne do současného světa. Vypadá to fantasticky. Celé sídlo – jen ‚dům‘ se nám v tomto případě nechce používat – stojí na čtyřakrovém pozemku a jeho rozloha je 1123 metrů čtverečních.

Navíc je na prodej. Pokud by měl snad nový majitel pocit, že pozemek je malý, dostane možnost si koupit ještě další dva okolo. V sídle je sedm ložnic, osm koupelen a nespočet pokojů, které ovšem byly přetvořeny ve fiktivní ulice. Na nich jsou obchody, kadeřnictví, květinářství nebo hostinec. Hodně zajímavě působí tetovací salon nebo také obchod se sportovními potřebami.

Absolutní autařské nebe. Podnikatel si postavil garáž snů ve starém kostele

Nový majitel se ale bude moci ráno s kávou v ruce procházet i kolem autoservisu nebo čerpací stanice. A oba tyto objekty jsou reálné! To proto, že majitel domu po fiktivní ulici rozestavěl několik sběratelských aut, které potřebují pohonné hmoty a sem tam nějakou tu opravu. Na fotkách je vidět třeba Citroën 2CV nebo Jaguar E-Type.

Celé sídlo je z roku 1987 a kromě výše popsaného má také čtyři standardní garáže a na pozemku najdete také dům pro hosty (samozřejmě plně vybavený), tenisové kurty či vyhřívaný bazén. Za to všechno si realitní kancelář Washington Fine Properties naúčtuje 4,5 milionu dolarů, tedy asi 108 milionů korun.