Když vejdete do nějakého většího muzea klasických aut, většinou narazíte ve sbírce i na skvělý Jaguar E-Type. Tam vás to asi nijak zvlášť nepřekvapí, ale překvapit by vás to mohlo, když se takový vzácný kousek objeví v nějaké zapadlé garáži. Navíc pokud byl celou dobu ve vlastnictví několika generací jedné rodiny.

Mluvíme tu o Jaguaru E-Type Series III roadster s motorem V12 a manuální převodovkou, který byl prvně zaregistrován již 15. srpna 1973 dědečkem současného majitele. Ten s ním ale z nějakého důvodu nikdy moc nejezdil, a tak byl E-Type po většinu času uklizen v garáži u rodinného domu ve Warwickshire ve Velké Británii. Po jeho smrti vůz přešel na otce současného majitele, který ale na stylu používání nic moc nezměnil, takže auto dál stálo v garáži. V roce 2006 se nakonec Jaguar dostal do servisu, kdy se vyměnily všechny provozní kapaliny a najelo se s ním i pár kilometrů. Ani tak to nebyla žádná dálka, a tak má nyní na tachometru pouhých 7 700 mil (tedy cca 12 400 km).

Jenomže pak byl znovu uklizen do své garáže. V září loňského roku tatíněk současného majitele zemřel, a nejmladší z rodu, který auto zdědil, se rozhodl, že je na čase s ním něco udělat. To něco je prodej přes aukční dům Silverstone Auctions, který proběhne v sobotu 23. května 2015. Výsledná cena se odhaduje cenu mezi 75 000 a 90 000 librami (cca 2 850 000 Kč – 3 450 000 Kč).