Nabourané Lamborghini Countach z Vlka z Wallstreet jde do aukce. Cena opravdu nebude z nejnižších

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Aukční síň Bonhams - 6. 11. 2023


Lamborghini Countach je ikonou samo o sobě. Toto konkrétní se ale objevilo v legendárním filmu Vlk z Wallstreet a řídil jej přímo Leonardo DiCaprio. Ačkoliv se na scéně toto Lamborghini moc neohřálo, role auta zabrala jen něco málo před tři minuty, šlo díky výkonu herce o jedenu z nejlepších částí filmu. A teď je Countach na prodej, a to se všemi poškozeními, které při natáčení vznikly.

Před časem byl na prodej jiný Countach, který byl také z tohoto filmu. Byl ale naprosto v pořádku, bez jediného škrábance. Šlo o vůz, kterému se říká Backup Car, tedy něco jako záloha. Lamborghini Countach, které se brzy dostane do aukce, je ale hodně poškozené. A vznik všech těchto poškození si můžete důkladně prohlédnout přímo ve filmu.

Ano, způsobily je nárazy do obrubníku, schránek a sloupů, které vznikly v mírné drogové indispozici hlavního hrdiny. Jenomže po všech těch ťukancích prý auto nebylo tak poškozeno, jak režisér Martin Scorsese potřeboval, a tak pár dalších šrámů přidali technici filmu.

Tento konkrétní vůz je z roku 1989 a jde o jeden 658 kusů, které italská automobilka vyrobila ve speciální edici věnované 25. výročí modelu Countach. A už 25. listopadu může být tahle automobilová, ale i filmová legenda vaše. V Dubaji jej bude dražit aukční síň Bonhams, přičemž cena je odhadována na částku mezi 1,5 až 2 miliony dolarů, tedy asi 47 milionů korun. Výherce aukce k vozu dostane filmovou klapku podepsanou režisérem, ale také Margot Robbie a Leonardem DiCapriem, dvě mikiny a DVD s filmem a režisérskou židli.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru