V neděli před sedmou hodinou večerní projížděl 49letý řidič v automobilu Mercedes-Benz Smržovkou ve směru na Jablonec, když v Husově ulici naboural zaparkovaný Peugeot 106. V jízdě ale pokračoval dál, aniž by na místo přivolal policisty nebo na sebe zanechal majiteli vozidla kontakt.

Po první kolizi se vydal směrem na Tanvald a při šílené jízdě v protisměru bočně naboural do Mazdy, jejíž řidič se mu snažil marně vyhnout a zajel až ke svodidlům. Protože šofér mercedesu vůbec na krizovou situaci nereagoval, naboural zadní část Mazdy, která se následně otočila o 180 stupňů, a zůstala stát ve svém jízdním pruhu. Její řidič z toho jako zázrakem vyvázl bez zranění.

Ovšem ani tentokrát u nehody řidič mercedesu nezastavil a pokračoval dál v jízdě v protisměru a krátce na to se čelně střetl se Škodou Octavia. Při této nehodě utrpěli zranění tři lidé, oba řidiči a spolujezdec z mercedesu. Přivolaná zdravotnická záchranná služba je převezla do nemocnice, podrobnější informace o jejich zdravotním stavu ale policie zatím nemá k dispozici.

Řidič mercedesu, který všechny tři kolize zavinil, se bez vysvětlení odmítl podrobit dechové zkoušce. Poté, co policie obdrží vyžádané lékařské zprávy o zdravotním stavu řidiče Octavie a spolujezdce z mercedesu, rozhodne o dalším postupu. Pokud by jejich zranění byla vážná, obviní řidiče z přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti.