SEAT před nedávnem vyzval lidi, aby mu posílali návrhy na to, jak by se mělo jmenovat nové, velké SUV. Tato výzva zaznamenala velký úspěch, reagovalo na ni celkem 133 332 lidí ze 106 zemí světa.

Ti značce poslali celkem 10 130 návrhů pojmenování nového SUV. Jedinou podmínkou přitom bylo, že název musí být španělským městem, oblastí a nebo podobným tamějším geografickým názvem.

„Takový vásledky překonaly všechna naše očekávání,“ prozradil předseda představenstva společnosti SEAT Luca de Meo a dodal, že ho toto velké zapojení fanoušků značky SEAT těší. Výsledné jméno by přitom mělo vzejít ze zářijového hlasování.

SEAT teď prochází první fází selekce, které se zúčastní nejen zástupci značky, ale také externí agentury i vybraní zákazníci, kteří budou mít za úkol zjistit, zda se některé z navrhovaných jmen nedá v některém jiném jazyce přeložit vulgárně či jinak nevhodně. Finální výběr bude zveřejněn na letošním podzimním frankfurtském autosalonu a fanoušci budou hlasovat od 12. do 25. září. Vítězné jméno bude oznámeno 15. října 2017.