Bridgestone_s_Lunar_Rover_Tire

Na vývoji lunárního terénního vozidla se bude nově podílet i Bridgestone. Dodá speciální lunární pneumatiky

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Bridgestone - Tisková zpráva - 23. 9. 2022


Firma Teledyne Brown Engineering 18. září oznámila, že přijala společnost Bridgestone Corporation do svého týmu, jehož cílem je vyvinout a vyrobit pro kosmickou agenturu NASA lunární terénní vozidlo s lidskou posádkou, které pomůže při budoucím výzkumu Měsíce.

Misí kosmické agentury NASA je posunout výzkum vesmíru do nových oblastí. Proto zadala požadavek na vozidlo řízené lidskou posádkou i schopné autonomní jízdy, které umožní objevovat neprozkoumané oblasti Měsíce. Lunární terénní automobil pro výzkum Měsíce musí být po dlouhou dobu schopen odolávat extrémním teplotám, a i v nehostinných podmínkách poskytovat posádce spolehlivou mobilitu. Společnost Teledyne sestavila pro náročný úkol zdatný tým, který dokáže dodat potřebné technologie. Jeho členy jsou přední průmyslové společnosti, jakými jsou Nissan North America, Sierra Space, Textron a nově také Bridgestone Corporation, globální lídr v oblasti pneumatik a gumárenských produktů.

Přečtěte si také:  Kontrola tlaku v pneumatikách je důležitá. Lepší je vyšší tlak než nižší

Společnost Bridgestone Corporation uzavřela s týmem Teledyne exkluzivní smlouvu o dodání lunárních pneumatik do programu vývoje lunárního terénního vozidla NASA. Bridgestone má s vývojem pneumatik rozsáhlé zkušenosti a již více než 90 let od svého založení v roce 1931 podporuje svým odborným know-how evoluci mobility. Nové mezinárodní partnerství hodlá maximálně podpořit kosmickou agenturu NASA a její misi zaměřenou na další výzkum Měsíce.

„Toto partnerství je dalším posílením našeho týmu i schopností odolného vozidla, které bude produktem této spolupráce,“ uvedl Scott Hall, prezident divize konstrukčních systémů společnosti Teledyne. „Zkušenosti a renomé společnosti Bridgestone jsou pro naše vozidlo a jeho cestu na povrch Měsíce nesmírným a nedocenitelným přínosem.“

Měsíční vozidlo od Toyoty dostalo jméno po legendárním modelu. Dojezd má 10 tisíc km

Bridgestone je i nadále v čele vývoje inovativních konstrukčních technologií a materiálů pro pneumatiky, a významně tak přispívá k bezpečné mobilitě celé společnosti. Tím podporuje pokrok lidí i celého světa. V roce 2019 přijala tato firma novou výzvu v podobě výzkumu pneumatik pro lunární vozidla s lidskou posádkou. Společnost vyvíjí a testuje koncepty kovové bezvzduchové pneumatiky, u níž bude zajištěna funkčnost a bezpečnost i v náročných provozních podmínkách (skalnaté a písečné pouště spolu s působením extrémních teplot a kosmického záření). Bridgestone přitom využívá svou technologii „příkladného kontaktu s vozovkou“, která je klíčovou kompetencí osvojenou na základě různých zkušeností ze silnic na celém světě.

Přečtěte si také:  Chcete ušetřit až půl litru paliva na 100 km? Zaměřte se na pneumatiky

„Tento projekt je pro lidstvo novou odvážnou výzvou. Je nám ctí, že můžeme být součástí týmu Teledyne. Tento projekt nám pomůže splnit závazek ‚Rozšíření: Usilujeme o nepřetržitou mobilitu a inovace, které zajistí lidem a světu další pokrok‘, uvedený v naší firemní iniciativě Bridgestone E8 Commitment,“ řekl Makoto Ishiyama, výkonný ředitel společnosti Bridgestone odpovědný za vývoj technologií nové generace. „V rámci spolupráce s novými partnery přispěje Bridgestone Group svými inovacemi v oblasti mobility k realizaci snu lidstva.“

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek