filtr-pevnych-castic-dpf

Na vozy Volkswagen a SEAT lze pořídit originální filtry pevných částic za snížené ceny. Nabídka platí do konce roku

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: Volkswagen - 29. 5. 2020


Porsche Česká republika prodlužuje nabídku cenově zvýhodněných filtrů pevných částic v rámci svého úsilí o maximální ochranu životního prostředí. Majitelé všech starších i aktuálních vznětových modelů značek Volkswagen, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy, vybavených touto technikou čištění výfukových plynů, tak mohou až do konce letošního roku realizovat v autorizovaném servisu výměnu nefunkčního filtru pevných částic za nový DPF v kvalitě originálního dílu nebo Economy dílu za mimořádně atraktivních podmínek.

„Zásadní snížení cen filtrů pevných částic pro vznětové motory, k němuž jsme přistoupili před téměř třemi lety, se nám osvědčilo jako krok správným směrem, proto v této zvýhodněné nabídce pokračujeme i v letošním roce,“ říká Jan Špinar, vedoucí divize After Sales společnosti Porsche Česká republika. „Ochrana životního prostředí a trvalá udržitelnost patří totiž mezi naše dlouhodobé priority. V České republice navíc i nadále přetrvává negativní trend zvyšování průměrného stáří vozového parku. Provozování stále starších vozidel na českých silnicích má mimo jiné negativní dopady na množství exhalací, vypouštěných silniční dopravou do ovzduší. Emise výfukových plynů závisejí také na technickém stavu vozidla a funkčnosti jeho emisních systémů. Proto je profesionální pravidelná údržba a náhrada nefunkčních a opotřebovaných dílů za nové díly nejvyšší kvality mimořádně důležitá. Naším cílem je motivovat majitele starší vozů k výměně nefunkčních filtrů pevných částic za kvalitní náhradní díly, které jsou zárukou funkčnosti, spolehlivosti a dlouhé životnosti.“

Autorizované servisy značek Volkswagen osobní vozy, Volkswagen Užitkové vozy a SEAT v České republice nabízejí za dostupné ceny kvalitní filtry pevných částic pro modely se vznětovými motory všech roků výroby jako originální díly nebo cenově ještě výhodnější Economy díly, určené pro majitele vozidel starších 4 let.

Český importér vozů Ford: „Vymontování filtru DPF je problém, který musíme řešit!“

Filtr pevných částic, známý také pod zkratkou DPF (z anglického Diesel Particulate Filter), zbavuje výfukové plyny pevných částic, které vznikají při nedokonalém spalování nafty. Pro lidské zdraví jsou rizikové především drobné částice pevného skupenství s velikostí menší než 10 mikrometrů, neboť mohou snadno pronikat až do dolních cest dýchacích a jsou považovány za karcinogenní. Emisní normy proto stanovují přísné limity pro množství pevných částic ve výfukových plynech. Jejich splnění zaručují kvalitní filtry pevných částic, které v automobilech Volkswagen, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy pracují s vysokou účinností (v současnosti je to již téměř 100 %) a nevyžadují žádnou specifickou údržbu.

Koncern Volkswagen používá filtry pevných částic pro vznětové motory již téměř dvě desetiletí a tuto techniku čištění výfukových plynů nepřetržitě zdokonaluje. V současnosti musí být vzhledem k emisní normě Euro 6 všechna nová vozidla se vznětovým motorem vybavena filtrem DPF. Do vozů staršího data výroby se filtry pevných částic montovaly v závislosti na trhu a technických možnostech plnění příslušné emisní normy. Životnost filtru pevných částic závisí na mnoha faktorech, od provozních podmínek až po kvalitu používaného paliva a pravidelné údržby vozidla.

Společnost Porsche Česká republika se rozhodla podporovat prodej kvalitních filtrů pevných částic pro modely všech dovážených koncernových značek poté, co bylo na základě přísnějších kontrol technického stavu a emisí provozovaných vozidel zjištěno, že po českých silnicích jezdí vysoký počet vozidel s nefunkčními filtry pevných částic či dokonce bez nich. Oba přístupy jsou nejen v rozporu s legislativními pravidly pro provoz motorových vozidel na pozemních komunikacích, ale také znamenají vyšší míru znečišťování životního prostředí v České republice. Výměna filtru pevných částic u vznětových modelů s technikou DPF se stala díky zvýhodněné nabídce servisní sítě největšího dovozce automobilů do České republiky dostupná pro mnohem širší okruh zákazníků.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru