Jen před pár hodinami jsme vám říkali o tom, že na dálnici D1 jsou stále v plném opravy v úseku mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou. Děje se tak i přes to, že veškeré stavební práce měly skončit nejpozději posledního listopadu.

Obě stavební společnosti, které na místě operují, tak čeká vysoká pokuta. Tím to ale možná neskončí. Na místě oprav totiž v noci na dnešek bourala jen pár minut po sobě dvě auta. Několik lidí bylo zraněno a jeden člověk dokonce zemřel.

První do stavebního úseku vjel řidič z Maďarska. Bohužel už nezvládl včas zastavit a naboural do pevných stavebních zátaras. Řidič byl zraněn, ale spolujezdec náraz bohužel nepřežil. O pár minut později se do stejného místa dostal i jednatřicetiletý řidič dalšího osobního auta. V tomto případě ale vše skončilo “jen” zraněním.

Upřímně si myslíme, že v těchto případech nemohla být tak úplně chyba na řidičích kteří v opravovaném úseku havarovali. Pokud by se to stalo jednomu, dávalo by logiku, že asi přehlédl značení a vjel do stavby. Je ale zvláštní, že se to stalo dvěma řidičům v rozmezí několika málo minut. Spíše to tedy vypadá na špatně značenou stavbu. Pokud tedy vůbec. Vše je ale teď v rukou policistů, kteří oba případy vyšetřují.