Jeep Wrangler patří mezi matadory offroadového světa. Zahrál si v bezpočtu filmů a seriálů, osvědčil se při práci v terénu, a navíc dobře vypadá. Tak nějak se s jedním zavřeným okem dá svým způsobem přirovnat k třídě G od Mercedesu. Proč? Je totiž prakticky po celou dobu své existence stále stejně hranatý a svůj.

Ale Mercedes u třídy G pamatuje i na pořádný výkon, to díky existenci verzí AMG. Jeep tohle lehce opomenul, a tak pokud někdo ve svém Wrangleru touží po výkonu, musí na to jít nějakou přestavbou. Přesně tím směrem se vydal i majitel zářivě rudého auta, který prostě toužil po síle a výkonu.

Proto sáhl po mocném desetiválci o objemu 8,3 litru, který byl původně doma v rychlém Viperu. Jeho výkon je více než 500 koní, což už dokáže s Jeepem pořádně zacvičit. A to vlastně na první pohled není jeho přítomnost v autě patrná. Možná to byl účel, ale i tak bychom si tohle auto moc rádi vyzkoušeli a zažili ty nechápavé pohledy ostatních řidičů. 🙂

Máte-li to stejně, není nic snazšího než si tuto stavbu pořídit. Jeep je totiž právě na prodej na aukčním serveru eBay a to za pevnou cenu 52 tisíc dolarů, tedy asi 1,1 milionu korun. Jen nám něco říká, že koupí práce s autem neskončí. Majitel se nijak nezmiňuje o tom, jakými přestavbami prošla další technika auta. Je tedy dost možné, že je původní. A ani si neumíme představit, jak dlouho vydrží sériová automatická převodovka, než se odporoučí do převodovkového nebe. I tak jde ale o velmi zajímavou nabídku.