mototechna_classic-skoda_1202_pickup-na_prodej- (1)

V České republice se na prodej objevují hodně zajímavá auta a tentokrát tu máme jeden poměrně vzácný kousek domácí výroby. Koupit si totiž můžete kompletně zrenovovaný pick-up Škoda 1202 z roku 1967.

Škoda 1202 se vyráběla mezi roky 1961 až 1973 v továrně ve Vrchlabí. Všech verzí vyjelo přibližně 60 000 kusů. Pick-upů však bylo vyrobeno jen 1783 kusů a vzhledem k tomu, že šlo o pracovní auto, je otázkou, kolik z nich přežilo do dnešních dní. Jde tedy o poměrně vzácný kus.

Přečtěte si také:  Skladové vozy se prodávají o pětinu rychleji než před rokem. Po škodovkách se jen zapráší, ale luxusní auta jsou ležáky

Modrý pck-up, který je na prodej zde, byl vyroben v roce 1967 a prošel podle popisku precizní renovací. Ostatně to, že je vážně v perfektní kondici, dokazují i přiložené fotografie. Při renovaci bylo opraveno vše – od karoserie, přes interiér, až po motor a podvozek. I proto je na počítadle kilometrů pouze 143 ujetých kilometrů.

Pod přední kapotou se ukrývá čtyřválcový motor s objemem 1,2 litru, který je spojen s manuální převodovkou. Údaje v kartě auta příliš nesedí, protože převodovka byla pouze čtyřstupňová a rok výroby auta prozrazuje výkon motoru jen 35 kW/47 koní. Udávaný výkon 37 kW/50 koní přišel až po modernizaci v roce 1969.

Přečtěte si také:  Dvě škodovky, dvě čerpací stanice a dvě velmi vážné nehody. Jeden z řidičů skončil ve vězení, druhý u doktora

Prodejce chce za auto 650 tisíc korun. Podobný takový kus budete hledat jen hodně obtížně, takže se dá o ceně pouze spekulovat. Ovšem před pěti lety se kus v původním stavu (možná je to dokonce jeden a ten samý, jako je na prodej nyní) prodával za 99 tisíc korun.